OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 KWIETNIA 2022r.

Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godzinie 1500 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

● Dziś przypada także patronalne święto Caritas które rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

● Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

● Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 1800, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

● We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

● W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau w 1945 r. Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

● W dniu 30 kwietnia o godzinie 800 z parafii Św. Krzyża wyruszy piesza pielgrzymka do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Wszystkim zapraszamy na pielgrzymi szlak. Dla tych którzy nie mogą pielgrzymować pieszo, będzie podstawiony autobus o godzinie 1000 przy kościele Św. Krzyża.

● W najbliższą niedzielę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 1800, w niedzielę o 1730. Przez cały miesiąc maj, gorąco zachęcamy do codziennego odprawiania nabożeństwa majowego i polecania Maryi naszego trudnego położenia, czy to tu w kościele, czy to w naszych domach w rodzinie.

● 1 maja zwykle jest wspomnienie św. Józefa Robotnika, z racji niedzieli wielkanocnej wspomnienia nie będzie ale mimo to będziemy prosić za wstawiennictwem tego Wielkiego Patrona Kościoła i Rodziny o wrażliwość su­mień i ład moralny w życiu rodzinnym i społecznym.

● Od 1 maja w naszej parafii rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Przez kolejne trzy dni będziemy gromadzić się, w naszej świątyni przy Jezusie utajonym w Najświętszym Sakramencie. Msze święte w niedzielę w porządku niedzielnym, natomiast w poniedziałek i wtorek Msze o godzinie 700, 900, 1230, 1600 i 1800, adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zachęcamy gorąco wszystkich, by znaleźć czas na modlitwę i spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Módlmy się w tych dniach szczególnie o zgodę i eucharystyczne życie na co dzień w naszych rodzinach oraz o pokój na całym świecie. W kończącym się w czerwcu Roku Rodziny, to nabożeństwo będzie przebiegało pod hasłem „EUCHARYSTIA ŹRÓDŁEM ŚWIĘTOŚCI RODZINY.” Nabożeństwo poprowadzi ks. Krzysztof Karolewski przez wiele lat pracujący w Rosji. Ofiary składane w ostatnim dniu na tacę są przeznaczone dla księdza prowadzącego.

● 1 maja przypada również pierwsza niedziela miesiąca, błogosławieństwo rodzin i dzieci jak zawsze na zakończenie Mszy o godzinie 1200. Będzie to również kolejna Niedziela Biblijna która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Pietruczak kawaler parafii naszej i Katarzyna Dziewiątkowska panna parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce – zapowiedź II; Marcin Perkowski kawaler parafii naszej i Diana Zdanis panna parafii św. Izydora w Smolanach – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty została włączona do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Lena Zdrodowska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Arkadiusz Wysocki, l. 38; śp. Helena Jurkian, l. 94 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.