OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 MAJA 2022r.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Chodkowskiemu – dyrektorowi Domu Wspólnoty kapłańskiej w Łomży z wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

● W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Obok św. Wojciecha i Stanisława jest patronem naszej Ojczyzny. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

● W środę, 18 maja, przypada 102 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Będziemy o nią prosić w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy wieczornej.

● Przeżywamy piękny maryjny miesiąc. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 1800, w niedzielę o godzinie 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

● W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci klas III z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych.

● Wszyscy którzy mieszkają na terenie naszej parafii a pragną w roku 2023 przystąpić do Sakramentu Bierzmowania i uczniowie którzy nie uczą się w Szkole Podstawowej Nr 2, proszeni są o odebranie „Karty zgłoszenia kandydata” w zakrystii. Zwrot wypełnionych kart do 26 maja.

● Społeczność szkolna, Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach, serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników, a także sympatyków w dniu 27 maja 2022 roku na uroczyste obchody stulecia szkoły. Rozpoczęcie Mszą świętą w naszym kościele o godzinie 1000. Szczegóły będą podane w najbliższych dniach na plakatach.

● Zapraszamy wszystkie dzieci oraz rodziców na Pierwszy Diecezjalny Dzień Dziecka, który odbędzie się w sobotę 4 czerwca w Myszyńcu. Koszt wyjazdu 50 zł. Zgłoszenia u ks. Łukasza i s. Niny.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje na następny rok.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Woj­ciech Zawistowski kawaler parafii św. Kazimierza w Białymstoku & Katarzyna Sekula panna parafii naszej – zapowiedź II; Paweł Ryśnik kawaler & Kata­rzyna Śliwa panna oboje parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Paweł Malinowski & Łapińska Justyna młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Antoni Kamiński – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 16 maja – Święty Andrzej Bobola (1591-1657), jezuicki prezbiter, męczennik, patron Polski.