OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 WRZEŚNIA 2022r.

Dziękujemy ks. Mirosławowi Orłowskiemu za wspólną modlitwę i pomoc.

● Dzisiaj gościmy w naszym kościele kopię figury, przed którą św. Teresa z Lisieux, mając dziewięć lat, otrzymała łaskę uzdrowienia przez uśmiech Najświętszej Maryi Panny. Od jutra do czwartku figura będzie w kaplicy Domu Sióstr Karmelitanek, które serdecznie zapraszają do nawiedzenia ich domu i modlitwy.

● Dziś po raz sto ósmy obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

● We wtorek przybędzie do naszej parafii figura św. Michała Archanioła z groty objawień w Gargano we Włoszech. Zapraszamy wszystkich na powitanie św. Michała o godzinie 1730, w okolicy skrzyżowania ulicy Nilskiego i 3 Maja, skąd procesyjnie wprowadzimy Figurę do świątyni. W czwartek, 29 września, w święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, zakończenie nawiedzenia Mszą o godzinie 1500. Szczegółowy program jest podany na stronie internetowej, na plakacie i w wydaniu specjalnym naszej gazetki, którą z informacją o Szkaplerzu św. Michał możemy zabrać do domów. Jutro zakończenie Nowenny do św. Michała Archanioła przed nawiedzeniem. Niech Święci Archaniołowie wypraszają nam Bożą opiekę.

● Jutro kończy się możliwość wsparcia projektu z budżetu obywatelskiego Gminy Łapy na przyszły rok, dotyczącego budowy placu zabaw przed kościołem. Serdecznie prosimy o podpisanie projektu wychodząc z kościoła.

● Wydział Duszpasterstwa Ogólnego organizuje spotkanie szkoleniowe dla fotografów i operatorów kamer, którzy zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 10 października 2022 roku, w godz. od 1400 do 1700 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Plac Jana Pawła II nr 1, (sala przy furcie seminaryjnej). Każdy uczestnik szkolenia otrzyma specjalny dokument uprawniający do posługi fotografa lub operatora kamery podczas uroczystości religijnych. W związku z tym należy wziąć ze sobą zdjęcie formatu paszportowego. Podczas spotkania można również uaktualnić legitymacje, które straciły ważność. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, mogą wysłać zgłoszenie na adres e-mail: x.chodkowski@gmail.com lub tel. 600872618.

● W środę, kolejna rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W ramach akcji: „Koronka na ulicach miast świata” zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1500. Z racji nawiedzenia figury św. Michała, koronkę odmówimy w kościele.

● W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

● W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszo-sobotnie, po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupą Modlitewną.

● W tym dniu rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w sobotę po Mszy świętej o godzinie 1800. W niedzielę różaniec po Mszy świętej o godzinie 1200. Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

● Również w sobotę 1 października wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, naszą modlitwą otaczamy siostry Karmelitanki posługujące w Łapach. W tym dniu będzie poświecenie płatków róż. Zachęcamy do przyniesienia do świątyni róż, które pobłogosławimy. Na zakończenie Mszy otrzymamy również błogosławieństwo relikwiami św. Tereski.

● W sobotę, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

● W pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1200. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

● Wkrótce rozpoczniemy miesiąc listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Możemy już zamawiać przypominki za zmarłych.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy panu Mariuszowi Perkowskiemu za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.