GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 PAŹDZIERNIKA 2022r.

Dziękujemy ks. Pawłowi Nocko – przewodniczącemu Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego naszej Kurii, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

● Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej Ojczyzny.

● We wtorek, 18 października święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą w tym dniu ogarniamy pracowników służby zdrowia i ich ofiarną służbę, szczególnie w tym trudnym czasie.

● Jest to jednocześnie dzień imienin wikariusza naszej parafii ks. Łukasza Polkowskiego, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętego patrona w dalszej posłudze kapłańskiej i profesorskiej, jednocześnie dziękujemy Mu za dwuletnią, piękną, gorliwą i pełną zaangażowania duszpasterskiego pracę w naszej parafii. Od jutra ks. Łukasz podejmuje obowiązki zlecone Mu przez księdza biskupa na nowej placówce.

● W czwartek 20 października wspomnienie św. Jan Kantego.

● W piątek, 21 października, Mszą świętą o godzinie 1600 rozpoczniemy 24 Godziny Męki Pańskiej w/g Luizy Piccarrety. W ramach kończącej się Nowenny, będziemy się modlić upraszając błogosławieństwa dla Polski. Na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem zapraszają Wojownicy Maryi.

● W sobotę, 22 października, w liturgii będziemy wspominać Świętego Jana Pawła II. Tego dnia przypada również 74 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

● Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

● W kolejnym tygodniu października razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Każdego dnia zapra­szamy na nabożeństwo różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200, w soboty po Mszy wieczornej. Tych, którzy nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

● Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów, modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● W maju przyszłego roku organizujemy 11 dniową pielgrzymkę do Włoch. Odwiedzimy między innymi Padwę, Asyż, Casię, Rzym, Neapol, Pompeje, Monte S’Angelo – skąd zabierzemy figurę św. Michała Archanioła do naszej świątyni, oraz San Giovani Rotondo, Serracapriolę, Lanciano, Manopello, Loreto, Forli oraz Wiedeń. Więcej szczegółowych informacji na plakatach i na stronie internetowej parafii. Możemy się już zapisywać.

● Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy zgłoszenia na przypominki. Karteczki na Nowennę za zmarłych od przyszłej niedzieli będziemy mogli wyciąć z ostatniej strony gazetki, i wypełnione z dobrowolną ofiarą przynosimy do zakrystii.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i wszelkie formy wsparcia prac remontowych prowadzonych w naszej parafii i za złożone dziś ofiary, w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone będą na dzieła misyjne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać

● W minioną sobotę związek małżeński zawarli: Grochowska Izabela & Mateusz Popławski – młodej parze życzymy wielu łask Bożych na wspólnej drodze życia.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysław Wyszyńskich l. 73 i śp. Marianna Zofia Kalinowska l. 95 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

– poniedziałek, 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;

– sobota, 22 października – Święty Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa.