GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 LISTOPADA 2022r.

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 900 i 1030 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Świętej o godzinie 1600 Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

● Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

● Dzisiaj w Domu Kultury o godzinie 1315 odbędzie się spotkanie mieszkańców Łap i okolic z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Dariuszem Piątkowskim. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

● Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, jest to dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Janusza Stepnowskiego, oraz naszego pana Organisty Janusza Raciborskiego – solenizantom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

● We wtorek 22 listopada wspominamy św. Cecylię – patronkę chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Naszemu panu organiście, chórowi parafialnemu, scholi wspólnotowej, scholce dziecięcej, i wszystkim śpiewającym życzymy za przyczyną świętej patronki wielu łask Bożych i pięknego posługiwania na większą chwałę Bożą.

● W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o godzinie 610. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, dzieci zapraszamy na te Msze z lampionami. Będą również rozdawane dzieciom kontrolki roratnie. Na zakończenie adwentu dla wytrwałych uczestników przewidziane są nagrody.

● Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

● Od 5 listopada do 19 grudnia br. w naszej diecezji przebiega peregrynacja relikwii błogosławionej Hanny Chrzanowskiej, pielęgniarki i oddanej działaczki charytatywnej. W 1937 roku przyczyniła się do założenia Katolickiego Związku Pielęgniarek Polskich. Dzisiaj jako błogosławiona jest nie tylko orędowniczką dla chorych i cierpiących oraz służby zdrowia, ale jest także wzorem osoby poświęcającej się całkowicie posłudze najsłabszym i inspiracją dla współczesnych pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy i całego personelu medycznego. W naszej parafii błogosławiona Hanna Chrzanowska w znaku relikwii, będzie 22 listopada od Mszy św. sprawowanej o godzinie 1800 do godziny 1730 dnia następnego. Zapraszamy pracowników służby zdrowia, osoby chore i cierpiące, do włączenia się w modlitwę przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej o duchowe owoce nawiedzenia jej relikwii dla wszystkich korzystających z placówek zdrowia oraz wszystkich, którzy podejmują służbę wobec chorych i cierpiących.

● Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 1200.

● Diecezjalna pielgrzymka kolejarzy odbędzie się w przyszłą niedzielę 27 listopada br. w Łapach-Osse w parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 1100, po której odbędzie się konferencja adwentowa oraz modlitwa za całą brać kolejarską oraz zmarłych kolejarzy.

● W zakrystii jest do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2023 rok z krótkim komentarzem.

● Prosimy wyjeżdżających w maju przyszłego roku na pielgrzymkę do Włoch o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki. Zapisujemy już na listę rezerwową.

● W okresie adwentu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli już taką świecę nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

● Zachęcamy do włączenia się w adwentową akcję „DAR SERCA” – szczegóły w Gazetce.

● Przypominamy i bardzo prosimy aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy p. Zenonowi Perkowskiemu oraz pracownikom Warsztatów Wagonów Kolejowych za pracę na rzecz parafii w minionym tygodniu. W miniony wtorek zostały odebrane przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków i inne instytucje, prace remontowe świątyni zaplanowane na ten rok. Pozyskane środki zewnętrzne na remont to kwota: 691 000,00 zł, całkowity koszt wykonanych prac to: 875 743,76 zł. Szczegóły podamy w następnej gazetce.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.