GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 GRUDNIA 2022r.

Dziś druga niedziela adwentu pierwsza niedziela miesiąca grudnia, w naszej parafii niedziela adoracyjna.

● Dziś po raz 23 obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry z Ukrainy ofiarą do puszek.

● 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebują­cych. Dzieci z naszej parafii św. Mikołaj odwiedzi w II dzień Bożego Narodzenia, ale może przyśle nam jakieś słodycze we wtorek rano.

● W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościoło­wi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświęt­szej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o 630, 900, 1100, 1600 i 1800. Po Mszy świętej o 1100 wy­stawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski, adoracja do godziny 1300. Nowennę przed tą uroczysto­ścią odprawiamy od minionego poniedziałku po Mszy o godzinie 1800.

● Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest nasz udział w Roratach – Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, które sprawujemy od ponie­działku do soboty, rozpoczynając Je, śpiewem Godzinek o godzinie 610. Zachęcamy do przychodzenia na te Msze z lampionami, dzieci z lampionami uczestniczą w pro­cesji na wejście, przynoszą również swoje adwentowe dobre uczynki wypisane na przygotowanym serduszku, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, które będzie­my losować po Mszy roratniej. Wylosowane dziecko zabiera figurkę Pana Jezusa w żłóbeczku do adoracji przez 24 godziny. Na zakończenie adwentu dla wytrwa­le uczestniczących w tych Mszach dzieci, przewidziane są nagrody.

● W przyszłą niedzielę 11 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 13 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ks. Piotr Kroczek – Kościelny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Otoczmy księdza rekolekcjonistę naszą modlitwą i zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy każdego dnia trwania rekolekcji, mogli wziąć w nich udział i owocnie skorzystali z tego czasu.

● Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świę­tej, kapłani codziennie posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

● Prosimy wyjeżdżających w maju przyszłego roku na pielgrzymkę do Włoch o uzupełnienie danych i wpłatę zaliczki.

● W zakrystii jest do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2023 rok z krótkim komentarzem.

● Możemy nabyć świecę na stół wigilijny przy wyjściu głównym i przy zakrystii w cenie 20 zł.

● Modlimy się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem od­prawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składa­ne na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabli­czek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii panu Zenonowi Perkowskiemu i pani Izabeli Bukłaho.

● W przyszłą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, jed­nocześnie przypominamy że kościół jest ogrzewany i prosimy o zamykanie drzwi wejściowych do świątyni.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Zuza Łapińska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Naj­świętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– środa, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Ko­ścioła.