GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 STYCZNIA 2023r.

Dziękujemy ks. Emilowi Sasinowskiemu – pracownikowi Diecezjalnego Radia Nadzieja, za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

● Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

● We wtorek, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny. Juro również wspominamy trzecią rocznicę śmierci bpa seniora Stanisława Stefanka – w naszych osobistych modlitwach pamiętajmy o gorliwym Pasterzu Kościoła łomżyńskiego.

● Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

● W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

● Trwa czas odwiedzin duszpasterskich w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za miłe spotkania i otwartość serc. W tym roku podobnie jak w zeszłym roku, nie będą jeszcze wydawane kartki do spowiedzi wielkanocnej. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy o transport kapłanów na kolędę i odwiezienie po zakończeniu wizyt w danym dniu. Ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła, są przeznaczone na remont naszej zabytkowej świątyni i budowę domu parafialnego. Pamiętajmy jednak że ofiara pieniężna nie jest warunkiem wizyty duszpasterskiej! Jeżeli domownikom nie odpowiada termin wizyty, może umówić się na spotkanie indywidualnie. Za wszelką życzli­wość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Kancelaria podczas kolędy czynna jest w godzinach porannych i na umówiony termin telefonicznie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostęp­ny również na stronie internetowej naszej parafii.

● W przyszłą niedzielę w Sali św. Józefa o godzinnie 1400 odbędzie się Kawiarenka Dialogowa Małżonków, szczegóły na plakacie przy wyjściu bocznym koło zakrystii.

● Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1% swojego podatku dochodowego za rok 2022 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dyrektor Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczone będą na dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Nr KRS „CARITAS BLIŹNIM”: 0000269678. Za okazaną pomoc dyrektor Caritas składa serdeczne „Bóg Zapłać”.

● Przypominamy aby zamówione intencje Mszy opłacać na dwa tygodnie przed termi­nem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofia­ry składane na potrzeby parafii, za te składa­ne na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Łomży.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Stanisława Łapińska l.73; śp. Leszek Roszkowski l. 54; śp. Kazimierz Mojkowski l. 77 i śp. Lucyna Czyżewska l.80 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– czwartek, 19 stycznia Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;

– sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:

Od poniedziałku do piątku od godziny 1445,

w sobotę od godziny 930,

w niedzielę od godziny 1400.

15 I – niedziela: od godziny 1400:

ul. Żwirki i Wigury 31 – 1 ksiądz.

ul. Żwirki i Wigury 33 – 1 ksiądz.

16 I – poniedziałek: od godziny 1445:

ul. 11 listopada 1 – 1 ksiądz.

ul. 11 listopada 3 – 1 ksiądz.

ul. Cmentarna 46 – 1 ksiądz.

17 I – wtorek: od godziny 1445:

ul. 11 listopada 5 – 1 ksiądz;

ul. 11 listopada 6 – 1 ksiądz;

ul. Mała 15 – 1 ksiądz;

18 I – środa: od godziny 1445:

ul. 11 listopada 7– 1 ksiądz.

ul. 11 listopada 8 – 1 ksiądz.

ul. Cmentarna 46E– 1 ksiądz.

19 I – czwartek: od godziny 1445:

ul. M. Konopnickiej 2 – 1 ksiądz;

ul. Marii Konopnickiej 6 – 1 ksiądz;

ul. Marii Konopnickiej 8 – 1 ksiądz.

20 I – piątek: od godziny 1445:

ul. Cmentarna 46D od 1 – 20– 1 ksiądz;

ul. Cmentarna 46D od 21 – 45– 1 ksiądz;

ul. Cmentarna 35 – 1 ksiądz.

21 I – sobota: od godziny 930:

ul. Cmentarna 46A – 1 ksiądz;

ul. Cmentarna 46B – 1 ksiądz;

ul. Cmentarna 46C – 1 ksiądz.

21 I – sobota: od godziny 1430:

ul. M. Konopnickiej 4 od 1 – 30– 1 ksiądz.

ul. M. Konopnickiej 4 od 31 – 55 – 1 ksiądz.

22 I – niedziela: od godziny 1400:

ul. 11 listopada 2 od nr 1 – 20 – 1 ksiądz.

ul. 11 listopada 2 od nr 21 – 45 – 1 ksiądz.

ul. Mała 21 – 1 ksiądz.

23 I – poniedziałek: od godziny 1445:

ul. 11 listopada 4 od nr 1 – 25 – 1 ksiądz.

ul. 11 listopada 4 od nr 26 – 50 – 1 ksiądz.

Related Posts