OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 STYCZNIA 2023r.

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

● Dziękujemy ks. Michałowi Cherubinowi – prefektowi WSD w Łomży, za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

● W miniony czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za życzliwie otwarte drzwi 1688 domów i mieszkań. W naszej parafii oprócz wiernych wyznania rzymskokatolickiego są również osoby wyznania prawosławnego i protestanci, świadkowie Jehowy i osoby wyznające Islam, mieszkają również osoby, które deklarują się jako niewierzący. Tym, których odwiedziliśmy dziękujemy za miłą atmosferę tych spotkań oraz składane przy tej okazji ofiary. Rodziny, które z różnych względów nie były obecne podczas wyznaczonego przez nas terminu kolędy, a chcą przyjąć kapłana w mieszkaniu, mogą jeszcze indywidualnie zaprosić na to spotkanie. Za wstawiennictwem patronów naszej parafii dobremu Bogu polecamy rodziny naszej parafii, wszystkie osoby samotne i chore z wszystkimi radościami i sprawami trudnymi, a niejednokrotnie bolesnymi.

● Podobnie jak w minionym roku prosimy o dalszą pomoc materialną prowadzonych prac remontowo-budowlanych. Za wszelkie wsparcie już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

● W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze święte w będą sprawowane w porządku świątecznym o godzinie 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Błogo­sławieństwo świec na każdej Mszy świętej, procesja ze świecami na Mszy świętej o godzinie 1100 i 1800. Jeżeli nie posiadamy świecy gromnicznej, możemy ją nabyć w zakrystii u siostry Carity. Pamiętajmy, aby odpo­wiednio zabezpieczyć świece przed wylewaniem się wosku.

● Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego ustanowionym przez Św. Jana Pawła II. Naszą modlitwą obej­miemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszko­li, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospi­cjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Pamiętamy szczególnie w naszych modli­twach o Siostrach Karmelitankach Dzieciątka Jezus po­sługujących w naszej parafii i miejscowości. Tego dnia będziemy prosić również o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiarą składaną na tacę w tym dniu wes­przemy materialnie klasztory i domy zakonne.

● W piątek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, w tym dniu można przyjąć specjalne bło­gosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta – adoracja w ciszy w tym dniu o godzinie 1700. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradza­jącej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godzinie 700. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 1700 i adoracja w ciszy, na zakończenie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin w pierwszy piątek miesiąca z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Ko­munii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Msza święta z nabo­żeństwem pierwszo-sobotnim o godzinie 700. Wysta­wienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretań­ska będzie również po Mszy wieczornej. Spowiedź w tych dniach pół godziny przed każdą Mszą świętą.

● Najbliższa niedziela, 5 lutego, to w naszej parafii niedziela adoracyjna, zachęcamy wszystkich do powierzenia wszystkich swoich spraw całego życia Jezusowi uta­jonemu w Najświętszym Sakramencie. Błogosławieństwo rodzin i dzieci i Adoracja po Mszy świętej o godzinie 1230 do Mszy o 1600. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa.

● Przypominamy aby zamówione intencje Mszy opłacać na dwa tygodnie przed termi­nem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofia­ry składane na potrzeby parafii, za te składa­ne na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe.

● W minionym tygodniu przez Sakrament Chrztu świętego do wspólnoty Kościoła w naszej parafii został włączony: Kazimierz Falkowski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Michał Łopieński l. 40; – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

Related Posts