OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 LUTEGO 2023r.

Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.

● Dziękujemy Ks. Robertowi Śliwowskiemu za wspólną modlitwę i wygłoszone Boże Słowo.

● Pierwsza niedziela miesiąca, gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy o 1200 do Mszy o 1600. Po Mszy o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego.

● W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.

● Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. W naszej świątyni Mszę świętą z nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w przyszłą nie­dzielę, 12 lutego, o godzinie 1030. Prosimy rodzinę czy sąsiadów o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Sakramentu chorych udziela się nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku. Zapraszamy serdecznie na tę Mszę i nabożeństwo.

● Przypominamy aby zamówione intencje Mszy opłacać na dwa tygodnie przed termi­nem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofia­ry składane na potrzeby parafii, za te składa­ne na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie świątyni.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Saturnina Łapińska lat 94; śp. Bożenna Łapińska lat 66; Maria Łapińska lat 76 i śp. Krzysztof Łupiński l. 39; – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.

Related Posts