OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 LUTEGO 2023r.

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

● Dziękujemy księdzu Krzysztofowi Chodkowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W tym tygodniu, w środę 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny. W tym dniu o godzinie 1100 odbędzie się złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed tablicą upamiętniającą proces mjr Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” i jego żołnierzy.

● W tym dniu Białostockie Organizacje Patriotyczne zapraszają na Marsz, który rozpocznie się Mszą Świętą w starym kościele Katedry Białostockiej o godzinie 1700, następnie ok godziny 1800 przy kinie TON krótkie widowisko słowno-muzyczne i przejście ulicami Białegostoku na cmentarz wojskowy, gdzie zostanie oddany hołd Żołnierzom Wyklętym.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy o godzinie 1700 na Adorację Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej. W piątek o godzinie 1700 Droga krzyżowa, a po niej adoracja, którą zakończymy nabożeństwem pierwszo-piątkowym. W godzinach przedpołudniowych ks. Zbigniew odwiedzi chorych. W sobotę zachęcamy do udziału we Mszy świętej o godzinie 700, po której odbędzie się Nabożeństwo pierwszo-sobotnie i różaniec z Poranną Grupą Modlitewną.

● W sobotę 4 marca uroczystość św. Kazimierza królewicza. W tym dniu przypada 17 rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym jubilacie w naszych modlitwach.

● Przyszła niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna. Adoracja po Mszy świętej o godzinie 1200 do Mszy o 1600. Po Mszy o 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wspólny różaniec po Mszy o 1030.

● Podczas Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 1700, po nabożeństwie o godzinie 1800 Msza święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tych wiekopostnych nabożeństwach.

● Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczny jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

● Zaoszczędzone przez nas, dzięki wielkopostnym umartwieniom i wyrzeczeniom pieniądze, możemy ofiarować jako naszą wielkopostną jałmużnę osobom potrzebującym. W tym roku te ofiary będą przeznaczone na pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony przy krzyżu.

● Do wtorku 28 lutegow sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 2 w godzinach od 800 – 1500 możemy zapisać dzieci zamieszkałe w obwodzie tej szkoły do klasy pierwszejna przyszły rok szkolny. Karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz wPrzedszkoluSamorządowym  Nr  2w Łapach przy ul. Cmentarnej. Chętni do zapisu proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego i PESEL-u dziecka.

● 4 marca w Hodyszewie odbędzie się Konferencja: „Biblia o finansach”. Na tę konferencję zaproszone są osoby nie tylko z kłopotami finansowymi, ale również ci, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat finansów w Słowie Bożym. Więcej informacji dotyczących zapisów na plakacie przy wyjściu koło zakrystii.

● Proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Łapach Osse, organizuje w dniach od 2 do 8 września bieżącego roku pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii – szczegóły na plakacie przy wyjściu koło zakrystii.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed termi­nem odprawiania.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za ofiary złożone dziś do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Misje.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty do wspólnoty Kościoła został włączony: Jakub Pietruczak – niech będzie zawsze blisko Pana Jezusa.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dominik Maksimowicz kawaler parafii naszej i Anna Kubaj panna parafii Św. Krzyża w Łapach – zapowiedź II; Paweł Bokiniec kawaler parafii naszej i Natalia Agnieszka Zadrożniak panna parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts