OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 MARCA 2023r.

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

● Dziękujemy ks. Pawłowi Makarewiczowi, oficjałowi Sądu biskupiego w Ełku, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Pierwsza niedziela miesiąca to w naszej parafii niedziela adoracyjna. Błogosławieństwo rodzin i dzieci oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Godzinna adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, roz­pocznie się bezpośrednio po Mszy o godzinie 1600 i bę­dzie trwała do gorzkich żali o godzinie 1730.

● W środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom, począwszy od najmłodszych, a kończąc na seniorkach, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bo­żej – która jest najdoskonalszym wzorem dla wszyst­kich kobiet. W tym dniu podczas Mszy świętych będziemy szczególnie modlić się za wszystkie kobiety.

● Ze względu na to że 19 marca przypada IV niedziela wielkiego postu, Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona jest na dzień kolejny – 20 marca. Nowennę do św. Józefa, przed tą uroczystością rozpoczniemy 11 marca.

● Przypominamy, że rozpoczął się czas Komunii świę­tej wielkanocnej i będzie trwał do Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Ko­munii świętej w okresie wielkanocnym. Do spowiedzi zapraszamy odpowiednio wcześniej, spowiedź rozpoczynamy minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w wiekopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1700, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta.

● Zarówno do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczny jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

● W czasie wielkiego postu czynimy rozmaite wyrzeczenia, zaoszczędzone przez nas, dzięki tym wielkopostnym umartwieniom i wyrzeczeniom pieniądze, możemy ofiarować jako naszą wielkopostną jałmużnę osobom potrzebującym. W tym roku te ofiary będą przeznaczone na pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony przy krzyżu. Możemy również składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego, zachęcamy członków Kół Żywego Różańca i innych Wspólnot do zbiórki ofiar również na ten cel. Niech dobry Bóg wynagradza wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● W przyszłą niedzielę po Mszy o godzinie 1200 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Świętej.

● W naszej parafii w terminie: 18 – 19 marca oraz 1 – 2 kwietnia, odbędą się weekendowe spotkania przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapisy w zakrystii i kancelarii oraz pod numerem tel: 570 045 455 – ilość miejsc jest ograniczona.

● Spotkanie informacyjno-organizacyjne wyjeżdżających w maju bieżącego roku na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 1200 w naszym kościele.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat, konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. W minionym tygodniu została wykonana renowacja posadzki marmurowej na całości prezbiterium, dziękujemy serdecznie paniom które pomagały w sprzątaniu świątyni po tych pracach.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paweł Bokiniec kawaler parafii naszej i Natalia Agnieszka Zadrożniak panna parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jadwiga Bałakier, l.87 i Tomasz Łapiński l. 45 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts