OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 MARCA 2023r.

Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie marnujmy go.

● Dziękujemy ks. Adamowi Filipowiczowi, ojcu duchownemu naszego seminarium, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Jutro przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Włączając się w wydarzenie: „Jeden za wszystkich – wszyscy za Jednego”, módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. Módlmy się również o opamiętanie dla tych, którzy chcą odebrać dobre imię naszemu wielkiemu rodakowi – św. Janowi Pawłowi II.

● W piątek 17 marca ks. Zbigniew – wikariusz naszej parafii obchodzi dzień imienin, życzymy Mu Bożego błogosławieństwa opieki Matki Bożej i potrzebnych łask do posługiwania w naszej wspólnocie.

● Przypominamy, że rozpoczął się czas Komunii świę­tej wielkanocnej i będzie trwał do Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Ko­munii świętej w okresie wielkanocnym. Do spowiedzi zapraszamy odpowiednio wcześniej, spowiedź rozpoczynamy minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w wiekopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1700, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta.

● Zarówno do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczny jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

● W czasie wielkiego postu czynimy rozmaite wyrzeczenia, zaoszczędzone przez nas, dzięki tym wielkopostnym umartwieniom i wyrzeczeniom pieniądze, możemy ofiarować jako naszą wielkopostną jałmużnę osobom potrzebującym. W tym roku te ofiary będą przeznaczone na pomoc materialną uchodźcom z Ukrainy. Nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony przy krzyżu. Możemy również składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego, zachęcamy członków Kół Żywego Różańca i innych Wspólnot do zbiórki ofiar również na ten cel. Niech dobry Bóg wynagradza wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Niedziele wielkiego postu nie dopuszczają uroczystości i wspomnień, dlatego uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny z przyszłej niedzieli 19 marca, przeniesiona jest na dzień następny 20 marca. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. Zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających. Od wczoraj odprawiamy Nowennę do św. Józefa przed tą uroczystością.

● W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach od 26 do 29 marca i poprowadzi je Ks. Jacek Kotowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin naszej diecezji. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

● W naszej parafii w terminie: 18 – 19 marca oraz 1 – 2 kwietnia, odbędą się weekendowe spotkania przygotowujące do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Zapisy w zakrystii i kancelarii oraz pod numerem tel: 570 045 455 – ilość miejsc jest ograniczona.

● Spotkanie informacyjno-organizacyjne wyjeżdżających w maju bieżącego roku na pielgrzymkę do Włoch odbędzie się w sobotę 18 marca o godzinie 1200 w naszym kościele.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat, konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Został odnowiony feretron Najświętszego Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Koszt odnowienia wyniósł 9300,00 zł, a na odnowienie otrzymaliśmy kwotę 3800,00. Dobrowolną ofiarę na pokrycie kosztów odnowienia możemy złożyć do skarbonki stojącej przy feretronie.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Luterek kawaler parafii św. Józefa w Świdniku i Joanna Roman panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts