Ojciec który w ukryciu odda tobie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 MARCA 2023r.

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

● Pomocą nam będą w tym rozpoczęte dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. dr Jacek Kotowski Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Jest to szczególny czas modlitwy, słuchania i rozważania Słowa Bożego oraz nawrócenia do Boga. Módlmy się za księdza rekolekcjonistę, aby Słowo Boże, które będzie do nas kierował, przyniosło obfity owoc w naszym życiu. Do spowiedzi podczas rekolekcji zapraszamy jutro, we wtorek i środę. Kapłani będą w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą świętą.

● W ostatnim dniu rekolekcji w środę na specjalne nabożeństwo i Mszę świętą o godzinie 1130 zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Chorzy, czy osoby starsze, które nie będą mogły przybyć do świątyni, możemy zgłosić w zakrystii do odwiedzin przez kapłana w domu w tym dniu od 1330. Z racji na to, że pierwszy piątek miesiąca przypada w tym roku w Wielki Piątek, comiesięczne odwiedziny chorych odbędą się tylko podczas rekolekcji, prosimy więc o potwierdzenie zgłoszonych już wcześniej chorych na pierwsze piątki.

● W rekolekcje Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę o 700, 900, 1130, 1600 i 1800. Na Mszę świętą o 900 zapraszamy dzieci młodsze, na 1130 dzieci starsze i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji będą naszym podziękowaniem kaznodziei za trud głoszenia słowa.

● W tym roku, ze względu na remont przejazdu kolejowego, Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej parafii do parafii Krzyża świętego na zakończenie rekolekcji się nie odbędzie.

● Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godzinie 900 i 1200. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

● Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na największe i najładniejsze palmy wykonane własnoręcznie. Palmy mogą być wykonywane rodzinnie lub w kilka osób. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie w Niedzielę Palmową na Mszy świętej o godzinie 1200.

● Z dniem 20 marca ks. Zbigniew Kierzkowski z powodów osobistych został zwolniony z funkcji wikariusza naszej parafii.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Zachęcamy, by sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę przed świętami. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie minimum 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale, szczególnie w dni powszednie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy p. Jolancie i Tadeuszowi Wojno za ofiarę na renowację feretronu Serca Jezusa i Maryi; dotychczas zebraliśmy 5230,00 zł. Dziękujemy za pracę w minionym tygodniu na rzecz parafii p. Zenonowi i Mariuszowi Perkowskim oraz paniom dbającym o otoczenie groty Matki Bożej.

● Dziękujemy za podejmowanie dzieł miłosierdzia, a szczególnie za złożenie wielkopostnej jałmużny na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

● Dziękujemy również za złożone ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego Wspólnocie dla Intronizacji NSPJ i składane do puszki przy dekoracji wielkopostnej. Niech dobry Bóg wynagradza wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Krzysztof Tyl kawaler parafii naszej i Aleksandra Roszkowska panna parafii św. Stanisława Biskupa i męczennika w Białymstoku – zapowiedź II; Dawid Rudkowski kawaler parafii Bożego Ciała w Surażu i Natalia Olejnik panna parafii naszej – zapowiedź II; Bartłomiej Łapiński kawaler parafii naszej i Mariola Łupińska panna parafii Św. Krzyża w Łapach – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez Sakrament chrztu świętego zostali włączeni do wspólnoty całego Kościoła Powszechnego: Nikodem Okrasiński i Gabriel Sawko – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts