OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 KWIETNIA 2023r.

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

● Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas całego tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

● Od dzisiaj przeżywamy Renowacje Misji Świętych połączonych z Czterdziestogodzinnym Nabożeństwem. Zachęcamy gorąco wszystkich aby znaleźć czas na modlitwę i spotkanie z Jezusem Eucharystycznym każdego dnia do środy włącznie. Msze święte w tych dniach o godzinie 700, 900, 1130, 1600 i 1800, adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Ofiary składane w ostatnim dniu na tacę są przeznaczone dla księdza prowadzącego. W zakrystii są do nabycia pamiątkowe Krzyże Misyjne w cenie 20 zł oraz Krzyże wykonane ze starych Krzyży Misyjnych które były na terenie kościelnym za dobrowolną ofiarą. Poświęcenie tych Krzyży w dniu Odpustu Parafialnego 3 maja podczas wszystkich Mszy Świętych.

● Nabożeństwo czterdziestogodzinne kończy się w środę, 3 maja, w tym dniu przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To dzień odpustu parafialnego, uroczysta suma z procesją o godzinie 1800.

● To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Po Mszy świętej o godzinie 1130 montaż słownomuzyczny w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 1 i nr 2.

● Jutro rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych. Zapraszamy na nabożeństwa majowe do świątyni w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 1800, w niedzielę o 1730.

● Jutro przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Za wstawiennictwem Wielkiego Patrona Kościoła i Rodziny św. Józefa Robotnika Modlimy się za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. W tym dniu o godzinie 800 z parafii Św. Krzyża wyruszy piesza pielgrzymka ludzi świata pracy do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Pielgrzymi będą prosić Boga w intencji pracy oraz dziękować za kanonizację św. Jana Pawła II. Organizatorzy zapraszają wszystkich na pielgrzymi szlak. Kontakt tel. kom. 509510801.

● 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej. W tym dniu przypada również 87 rocznica sprowadzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do naszej miejscowości i parafii, po Mszy świętej o godzinie 1800 tradycyjnie odbędzie się procesja z obrazem Matki Bożej, tym razem do Groty Matki Bożej gdzie odbędzie się Nabożeństwo majowe z Apelem Misyjnym.

● 4 maja, przypada wspomnienie św. Floriana, patro­na strażaków. Wszystkim druhom strażakom życzymy, aby opie­ka świętego patrona chroniła ich od wszelkiego zła i zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania na Adoracji podczas Godziny Świętej o 1700. W piątek adoracja o godzinie 1700. Prosimy o zgłaszanie chorych do pierwszo-piątkowych odwiedzin, tych wcześniej odwiedzanych również. Kapłan odwiedziny rozpocznie od godziny 900. W sobotę okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Po Mszy świętej o godzinie 700 Nabożeństwo pierwszo-sobotnie ze wspólnym różańcem prowadzonym przez Poranną Grupę Modlitewną.

● W sobotę 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● W dniu 6 kwietnia spłonął dom, w Łapach przy ul. Korczaka. Poszkodowaną została wdowa Elżbieta Średnicka. Prosimy o wsparcie finansowe na odbudowę domu. Zbiórka odbędzie się w następną niedzielę po każdej Mszy świętej. Już teraz serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc. Bóg zapłać.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Falkowski kawaler parafii naszej i Diana Omiljaniuk panna parafii Świętego Ducha w Białymstoku – zapowiedź II; Wojciech Zdrojkowski kawaler parafii Przemieniania Pańskiego w Poświętnem i Klaudia Maliszewska panna parafii naszej – zapowiedź I; Kacper Franciszek Iwanowski kawaler parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży i Magdalena Mojsa panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Dawid Filiński i Filip Tymiński – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Aleksandra Roszkowska & Krzysztof Tyl młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Tadeusz Stypułkowski l.73; – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts