OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 MAJA 2023r.

Dziękujemy ks. Michałowi Cherubinowi – prefektowi Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży z wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

● Przeżywamy piękny maryjny miesiąc. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 1800, w niedzielę o godzinie 1730. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

● Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

● Jutro także z naszej parafii wyrusza pielgrzymka autokarowa do Włoch – prosimy wszystkich o modlitwę w intencji pielgrzymów o szczęśliwą podróż i powrót.

● W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 40 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie z procesją, różańcem i odmówioną Litanią loretańską po Mszy Świętej o godzinie 1800. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

● Społeczność Tato.Net wraz z naszą parafią zapraszają na warsztaty: „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w piątek 26 maja od godziny 1800 do 2100 i w sobotę 27 maja od godziny 900 do 1700. W piątek spotkanie z udziałem żon uczestników. Organizator warsztatów Marek Kiersnowski, tel. 606973386. Zapisy również na stronie www.tato.net Liczba miejsc ograniczona. (Przytaczamy dwie wypowiedzi uczestników takich warsztatach: Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja. To bez wątpienia dla mnie drogowskaz do poszukiwania, inspiracja do podejmowania działania w codziennej drodze, do odkrywania i radowania się powołaniem, jakim jest ojcostwo. – Tomek Dowodem dla mnie, że warsztaty są wartością samą w sobie jest to, że po powrocie do domu mój 7 letni syn Szymon, wiedząc dlaczego nie byłem w domu całą sobotę powiedział „Dziękuję ci tato, że byłeś na szkoleniu, żeby być lepszym tatusiem”. – Dominik.)

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Możemy zamawiać intencje na następny rok.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Dziękujemy za anonimową ofiarę na renowację feretronu Serca Jezusa i Maryi; dotychczas na ten cel zebraliśmy 8630,00.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Wojciech Zdrojkowski kawaler parafii Przemieniania Pańskiego w Poświętnem i Klaudia Maliszewska panna parafii naszej – zapowiedź II; Kacper Franciszek Iwanowski kawaler parafii św. Andrzeja Boboli w Łomży i Magdalena Mojsa panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeńskiw minionym tygodniu zawarli: Olejnik Natalia & Dawid Rutkowski młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Nina Łapińska, Piotr Ciborowski, Zuzanna Łapińska i Aleksandra Sidorowicz – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Maria Longina Płońska-Sadłowska l.95; – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 8 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

Related Posts