OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 MAJA 2023r.

Dziękujemy ks. Krzysztofowi Chodkowskiemu, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

● Dzisiaj pierwsza grupa dzieci klas III z naszej parafii ma Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę do I Komunii Świętej na Mszy świętej o godzinie 1200 przystąpi druga grupa. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godzinie 1100.

● Od minionego piątku codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego która przypada w najbliższą niedzielę. Ta Uroczystość kończy okres Wielkanocy.

● W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

● W piątek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza, w tym dniu również przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy w tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

● W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada 42 rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Zachęcamy do zakupu obrazów: Matki Boskiej Częstochowskiej z naszej świątyni i Ecce Homo z tegorocznej ciemnicy. Szczegóły podane na ostatnie stronie gazetki.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Od przyszłej niedzieli będziemy przyjmować intencje na następny rok.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Adrian Drozdowski kawaler parafii naszej i Dominika Budkiewicz panna parafii św. Krzyża w Łapach – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: śp. Henryka łapińska l. 90 – Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie Ją do niebieskiego domu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli..

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 26 maja – Święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

Related Posts