OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 MAJA 2023r.

Dziękujemy ks. Józefowi Łupińskiemu za wygłoszone Słowo Boże, wspólną modlitwę i pomoc duszpasterską.

● Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby z odwagą głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas obdarza i umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie każdego dnia naszego życia.

● Dzisiaj druga grupa dzieci klas III z naszej parafii przeżywa Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę dzieci które przystąpiły do I Komunii Świętej w minionym roku, będą przeżywały Komunię Świętą Rocznicową.

● Jutro 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

● W środę 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Wpatrujemy się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety i prosimy o wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

● Od czwartku rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy o godzinie 1800, w niedzielę o 1730. Serdecznie zachęcamy do świątyni na wspólną modlitwę.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca: W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania szczególnie z naszej parafii podczas Godziny Świętej, która rozpocznie się o godzinie 1700. W piątek okazja Komunii Świętej wynagradzającej i nabożeństwo pierwszopiątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godzinie 700. Chorych ksiądz będzie odwiedzać od godziny 900. W sobotę Msza Święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godzinie 700, po Mszy różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną. Wypełnianie zobowiązań pierwszego piątku i soboty polega na przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej w tym dniu. Natomiast z sakramentu pokuty możemy skorzystać wcześniej, już od jutra zachęcamy do spowiedzi dzieci z Komunii rocznicowej ich rodziców, chrzestnych i wszystkich chętnych. Spowiedź święta od poniedziałku do soboty pół godziny przed każdą Mszą Świętą

● Tak się składa że w pierwszy czwartek czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

● Również w czwartek 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

● W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Błogosławieństwo dzieci i rodzin oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja jak zawsze po Mszy Świętej o godzinie 1200.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na rok 2024.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy minimum15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● W dniu 2 czerwca br. na Placu Solidarności w Łapach w ramach programu: ,,Nie nowotworom u dzieci” zostaną przeprowadzone kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.  Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla tej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów. Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 532 660 502.  Zapisy będą przyjmowane jeszcze w dniach 29 i 30 maja od 900 do 1500 i decyduje kolejność zgłoszeń.  Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.  Liczba miejsc jest ograniczona.  Lekarze będą przyjmować w ambulansie Fundacji, który stanie  na Placu Solidarności w Łapach. Szczegóły na stronie Gminy Łapy.

● Ochotnicza Straż Pożarna w Łapach ogłasza nabór dziewcząt i chłopców w wieku 12 – 18 lat do Młodzieżowej Drużyna Pożarniczej. Spotkanie organizacyjne 4 czerwca br. o godzinie 1100, w siedzibie OSP w Łapach przy ul. Płonkowskiej 1. Tel: 698622866

● Ks. Jarosław Wąsowicz – Salezjanin, został wybrany Człowiekiem Roku 2022 Klubów Gazety Polskiej.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do Wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Adam Ożarowski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Wojciech Komar kawaler parafii naszej i Małgorzata Łapińska panna parafii Przemienienia Pańskiego w Poświętnem – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– sobota, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

Related Posts