OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 CZERWCA 2023r.

Dziękujemy ks. Robertowi Bączkowi – rektorowi Seminarium Duchownego w Łomży za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

● Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża.

● W dniu dzisiejszym dzieci które w minionym roku pierwszy raz przystąpiły do Stołu Pańskiego przeżywają swoją Komunię Rocznicową. Dziękujemy serdecznie siostrze Ninie która z wielkim zaangażowaniem i sercem przygotowała dzieci do I Komunii i Komunii Rocznicowej.

● Rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godzinie 1800, w niedzielę o 1730. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

● W czwartek 8 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 700, 900, 1030 i 1700. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godzinie 1030. Trasa procesji będzie przebiegała jak w ubiegłym roku ulicami: 3 Maja, Konopnickiej, 11 Listopada, Cmentarną i Ks. Bagińskiego. Zachęcamy i prosimy, aby do przygotowania ołtarzyków angażowało się więcej osób, zapraszamy osoby w sile wieku i młodzież. Poprzez osobiste zaangażowanie w oprawę zewnętrzną tej uroczystości wyraża się nasza cześć, oddanie i wiara w obecność naszego Zbawiciela pod kruchą postacią Eucharystycznego Chleba. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o przeparkowanie samochodów stojących na trasie procesji w inne miejsce, za co z góry serdecznie dziękujemy.

● W tym dniu siostra Carita nasza zakrystianka obchodzi dzień imienin – już dzisiaj składamy Jej najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i potrzebnych łask do posługi w naszej wspólnocie.

● Biskup Łomżyński udziela dyspensy od powstrzymania się od pokarmów mięsnych na piątek przypadający w oktawie Bożego Cia­ła. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami po­kuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

● Po Uroczystości Bożego Ciała, do 15 czerwca, będziemy przeżywać „oktawę Bożego Ciała”. Codziennie o godzinie 1800 Msza Święta z Nieszporami Eucharystycznymi, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy ministrantów, biel, asystę o nadanie tym procesjom właściwej oprawy. Na zakończenie oktawy tradycyjnie błogosławieństwo dzieci i wianków.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 8 i 9 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium w Leśniowie; Sanktuarium Krwi Chrystusa. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 1045 do 1215 i pod telefonem 507136275. Wyjazd dwudniowy z noclegiem.

● W całej Polsce zbierane są podpisy pod ustawą „Chrońmy dzieci – Wspierajmy Rodziców”. Celem ustawy jest wzmocnienie pozycji i głosu rodziców w zakresie skutecznego sprzeciwiania się szkodliwym treściom kierowanym do ich dzieci przez różne stowarzyszenia i organizacje. Projekt ustawy zakłada m.in. zakazanie działalności organizacji promujących seksualizację małoletnich. Wesprzyjmy tę inicjatywę, poprzez wpisanie się na listę poparcia. Do ważności podpisu potrzebne są dokładne dane i PESEL oraz czytelny podpis. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: https://www.chronmywspierajmy.pl/

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na rok 2024.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● W minionym tygodniu z Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego na kontynuację remontu naszej świątyni otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 tys. zł. Wcześniej z Fundacji Orlen wpłynęła na konto parafii również kwota 100 tys. zł. Czekamy na decyzję w sprawie dofinansowania prac remontowych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z Urzędu Miasta i Gminy Łapy. Ofiary które dotychczas wpłynęły do kasy parafialnej w tym roku z Waszych wpłat, wynoszą 47 774,00 zł. Planowany koszt robót na ten rok to kwota 750 tys. Z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w tym roku nie otrzymaliśmy dotacji.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Andrzej Kryński kawaler parafii naszej i Małgorzata Lipska panna parafii Bożego Ciała w Surażu – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Maria Jolanta Osmolska l.65 i śp. Marcin Łupiński l.33; – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek, 5 czerwca – Święty Bonifacy (672-754), biskup obrządku łacińskiego, benedyktyn, misjonarz, męczennik i święty Kościoła katolickiego.

Related Posts