OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 CZERWCA 2023r.

Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dziękujemy ks. Robertowi Śliwowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała; czy to przez przygotowanie ołtarzyków, czy też przez aktywne włączenie się w tę uroczystość.

● Trwa oktawa Bożego Ciała, zapraszamy codziennie o godzinie 1800 na Mszę Świętą z Nieszporami Eucharystycznymi. Na zakończenie oktawy, w czwartek 15 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, dzieci w tym dniu otrzymają specjalne błogosławieństwo.

● We wtorek 13 dzień miesiąca – dzień fatimski. Z racji na trwającą oktawę Bożego Ciała różaniec odmówimy po nabożeństwie czerwcowym i procesja Eucharystyczna wokół świątyni wraz z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

● W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godzinie 1800. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

● W piątek 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 8 i 9 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium w Leśniowie; Sanktuarium Krwi Chrystusa. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 1045 do 1215 i pod telefonem 507136275. Wyjazd dwudniowy z noclegiem.

● Zapraszamy do udziału w Małżeńskich Rekolekcjach Ewangelizacyjnych które odbędą się w dniach 23 – 27 czerwca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. Zapisy i informacje tel. 507131348.

● Zapraszamy do udziału w I Rekolekcjach Maryjnych Róż Różańcowych Rodziców oraz Kół Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej, które odbędą się od 23 do 25 czerwca 2023r.w Hodyszewie w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w ośrodku ,,Ojczyzna”. Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Krajewski Moderator Żywego Różańca diecezji łomżyńskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i modlą się za swoje dzieci i rodziny.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na rok 2024.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Andrzej Kryński kawaler parafii naszej i Małgorzata Lipska panna parafii Bożego Ciała w Surażu – zapowiedź II; Piotr Jabłoński kawaler parafii naszej i Oktawia Łupińska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapach – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu związek małżeński w naszej świątyni zawarli: Roman Joanna & Michał Luterek oraz Mojsa Magdalena & Kacper Franciszek Iwanowski – młodym parom życzymy Bożego błogosławieństw na każdy dzień małżeńskiego życia.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty została włączona do Wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Anna Sobolewska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– sobota, 17 czerwca – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Related Posts