OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 CZERWCA 2023r.

Dzisiejsza jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym uświadamia nam, że współczesny świat potrzebuje dobrych i rzetelnych lekarzy, uczciwych bankierów, dobrych nauczycieli, kochających ojców, pracowitych i wzorowych robotników. Ale potrzebuje też świadków, drogowskazów, ludzi jak św. papież Jan Paweł II, którzy ukażą współczesnemu człowiekowi szersze horyzonty i inne perspektywy. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

● Dziękujemy ks. Markowi Muzykowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W tym tygodniu we wtorek 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

● W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godzinie 1800. Niech Jej orędownictwo wyprasza nam Bożą pomoc w trudnych doświadczeniach.

● W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy wszystkich ojców w tym dniu do udziału w Eucharystii. Żyjącym ojcom będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – wieczną nagrodę.

● Piątek jest również dniem zakończenia roku szkolnego. Wszystkie dzieci z rodzicami, młodzież, nauczycieli i wychowawców, zapraszamy na Mszą Świętą w najbliższą niedzielę o godzinie 1200, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

● W sobotę 24 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 8 i 9 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Patronki Rodzin w Leśniowie oraz Sanktuarium Krwi Chrystusa. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 1045 do 1215 i pod telefonem 507136275. Wyjazd dwudniowy z noclegiem.

● Zapraszamy do udziału w I Rekolekcjach Maryjnych Róż Różańcowych Rodziców oraz Kół Żywego Różańca Diecezji Łomżyńskiej, które odbędą się od 23 do 25 czerwca 2023r.w Hodyszewie w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w ośrodku ,,Ojczyzna”. Rekolekcje prowadzi ks. Dariusz Krajewski Moderator Żywego Różańca diecezji łomżyńskiej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i modlą się za swoje dzieci i rodziny.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na rok 2024.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to wcześniej, minimum 10 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę z przeinaczeniem na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Piotr Jabłoński kawaler parafii naszej i Oktawia Łupińska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapach – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do Wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Franciszek Moczulski i Jan Stolnik – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Janina Maria Banaszewska lat 96; śp. Robert Łopiński l. 42 i śp. Jerzy Perkowski l.65 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– środa, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

Related Posts