OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 CZERWCA 2023r.

Dziś dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu, abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy i abyśmy zawsze przyznawali się do Jezusa przed ludźmi.

● Dziękujemy ks. Wojciechowi Chudzikowi – Ojcu Duchownemu naszego Seminarium, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W dniu dzisiejszym na Placu Solidarności w Łapach, od godziny 1400 do 2000 odbędzie się Podlaski Piknik Rodzinny. Podczas pikniku odbędzie się spotkanie z Premierem Rzeczypospolitej Polskiej Mateuszem Morawieckim orazMinistrem Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem. Organizatorzy zapraszają do udziału w pikniku całe rodziny.

● W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i naszym księdzu bp. Januszu i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na godne funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej.

● Jest to dzień odpustu tytułu kościoła w naszej parafii. Msze święte w tym dniu o godzinie 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Suma z procesją o godzinie 1800.

● Ten dzień to również dzień imienin naszego seniora, ks. Kanonika Piotra Faltyna, z tej racji życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wszelkiej ludzkiej życzliwości i dobrego zdrowia na długie lata.

● W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną.

● Lipiec który rozpoczniemy w tym tygodniu w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

● W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca, błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy godzinie 1200. Bezpośrednio po Mszy w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2023 odbędzie się recital organowy: „Z Dźwiękiem Fugi”, na który serdecznie zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po zakończeniu recitalu. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● Biuro Radia Maryja zaprasza w dniach 8 i 9 lipca br. na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie i Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 945 do 1200 i pod telefonem 507136275. Wyjazd dwudniowy z noclegiem. Osoby już zapisane proszone są o załatwienie formalności i opłatę za wyjazd, są jeszcze wolne miejsca.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na przyszły rok.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczynił to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński we minionym tygodniu zawarli: Maleszewska Klaudia & Zdrodowski Wojciech – życzymy błogosławieństwa Bożego i potrzebnych łask na nowej drodze życia

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dariusz Kuryś kawaler parafii naszej i Katarzyna Matysiewicz panna parafii św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– środa, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– czwartek, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.