OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 LIPCA 2023r.

Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

● Dziękujemy ks. Adamowi Filipowiczowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● We wtorek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

● W tym dniu przypada także Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

● W czwartek 12 lipca Uroczystość świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika – głównego Patrona naszej Diecezji. Postać naszego świętego patrona nie jest za bardzo znana i czczona w Polsce. Choć otwierała się przed nim kariera duchownego na dworze cesarskim, to jednak wybrał powołanie mnicha i misjonarza. W młodym wieku bo zaledwie w wieku 35 lat oddał życie za Chrystusa na terenie Polski, którą szczerze pokochał i pragnął jej dobra. Brunon jest autorem Żywotu św. Wojciecha, Żywotu Pięciu Braci Kamedułów, oraz Listu do cesarza Henryka II, w którym stara się o pojednanie między Henrykiem a Bolesławem Chrobrym, stając po stronie polskiego władcy.

● W czwartek 13 lipca nabożeństwo fatimskie z procesją o ile pogoda pozwoli, po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez ręce Niepokalanej przedstawiać Bogu nasze pokorne prośby.

● Gdyby 16 lipca nie przypadała niedziela, to przeżywalibyśmy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze powstał zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się generałowi zakonu karmelitów Szymonowi Stockowi. Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Po każdej Mszy Świętej w tym dniu będzie można przyjmą znak szkaplerza. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci przyjęcia szkaplerza.

● Podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem. Nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego i naszej obecności w świątyni. Pamiętajmy również o godnym stroju w świątyni i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Pamiętajmy w tym letnim czasie, aby w świątyni mieć godny strój.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za ofiary złożone na figurę św. Michała Archanioła, dotychczas zebraliśmy 3320,00 zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowo-budowlane trwające w naszej parafii.

● Dzisiaj po każdej Mszy świętej ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć prace związane z budową grobowca kapłańskiego na naszym cmentarzu.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Artur Tomasz Łupiński kawaler parafii naszej i Aleksandra Natalia Mieczkowska panna parafii Przemienienia Pańskiego w Piątnicy – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, został włączony do wspólnoty Kościoła: Aleksander Łapiński – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wojciech Borowski lat 64 i śp. Marek Kunicki l.63; – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– środa, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

– czwartek, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

– sobota, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

Related Posts