Wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 16 LIPCA 2023r.

● Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

● Dziękujemy ks. Emilowi Sasinowskiemu zastępcy Dyrektora Centrum Edukacji Medialnej w Łomży za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Gdyby dzisiaj nie przypadała niedziela, to przeżywalibyśmy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Maryja objawiając się generałowi zakonu karmelitów Szymonowi Stockowi, zapewniła, że kto będzie nosił szkaplerz nie zazna ognia piekielnego. Każdy kto chce, po każdej Mszy Świętej może przyjąć szkaplerz.

● W środę 19 lipca, zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc po Mszy wieczornej.

● W sobotę 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

● Od 1 do 14 sierpnia możemy wziąć udział w XXXIX Pieszej Pielgrzymce z Łomży na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki – rekolekcjach w drodze można doświadczyć spotkania z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, który idzie obok nas. Jest to bardzo dobry czas na przeżycie czegoś pięknego w sensie duchowym i ludzkim. Od 1 lipca br. na stronie internetowej pielgrzymkijest aktywny formularz który służy do zapisania się na pielgrzymkę. Zapisać będzie się też można bezpośrednio na pielgrzymce w trakcie jej trwania. Będzie to można zrobić wówczas w sekretariacie pielgrzymki. Kartę Pielgrzyma oraz znaczek pielgrzyma odbiera się w sekretariacie pielgrzymki. Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej PPŁ: www.pielgrzymkalomzynska.org. Zapraszamy do zapisania się tych, którzy pragną fizycznie wziąć udział w pielgrzymce i wszystkich, którzy w sposób duchowy w Grupie Białej – pielgrzymów duchowych pragną wspierać wędrujących na Jasną Górę. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia będziemy gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach wieczorna Eucharystia będzie tylko o 2030 a bezpośrednio po Mszy Apel Jasnogórski.

● W tradycji Kościoła miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Odmawiajmy litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa, zanurzając wszystkie nasze codzienne sprawy, problemy, całą naszą parafię i Ojczyznę, prosząc o wybawienie od wszelkiego zła. Święta Tereskaa od Dzieciątka Jezus pisze: „Pewnej niedzieli, gdy oglądałam fotografię przedstawiającą naszego Pana na Krzyżu, uderzył mnie widok krwi, która spływała z jednej z Jego Boskich rąk. Ogarnął mnie wielki smutek na myśl, że ta krew spada na ziemię, a nikt nie kwapi się, by ją przyjąć, postanowiłam więc trwać w duchu u stóp Krzyża i przyjmować tę Boską rosę, która z niego spływa, z tym przeświadczeniem, że mam ją potem wylewać na dusze…”

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na prace remontowo-budowlane trwające w naszej parafii. Ofiary składane w przyszłą niedziele na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży. W minioną niedzielę na wykonanie wspólnego grobowca kapłańskiego na naszym cmentarzu, zebraliśmy do puszek 2478,70 zł. Koszt dotychczas wykonanych prac przy grobowcu to 24000,00 zł.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Zaniewski kawaler parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie i Katarzyna Perkowska panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, zostali włączeni do wspólnoty Kościoła: Piotr Górski i Jan Konicki – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– sobota, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów

Related Posts