OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 LIPCA 2023r.

Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

● Dziękujemy o. Sergiuszowi za wygłoszone Słowo Boże, a Ks. infułatowi Andrzejowi Miałchowskiemu za wakacyjną pomoc.

● W celu uzupełnienia Księgi Bractwa Szkaplerznego, prosimy wszystkich którzy przejęli szkaplerz w latach 2000-2023 o przyniesienie do zakrystii napisane na kartce: imię i nazwisko, adres i datę urodzenia oraz datę przyjęcia szkaplerza.

● We wtorek 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

● W tym dniu także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii dyrektora Miva Polska ks. Jerzego Kraśnickiego wraz z misjonarzami z Afryki. W tym dniu po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów przed kościołem przy ulicy Ks. Bagińskiego przy wjeździe na parking. Każdy kierowca otrzyma upominki, ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość odwiedzenia misyjnego stoiska MIVA Polska z książkami i pamiątkami z misji. Wszystkie przedmioty są cegiełką na wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy.

● W środę, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

● Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Łomży na Jasną Górę. Zapisy odbywają się drogą internetową przez stronę www.pielgrzymkalomzynska.org., lub bezpośrednio na pielgrzymce.  Ci którzy nie mogą fizycznie wziąć udział w pielgrzymce, mogą uczestniczyć w Grupie Białej – pielgrzymów duchowych. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia będziemy gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach wieczorna Eucharystia będzie tylko o 2030 a bezpośrednio po Mszy Apel Jasnogórski. Na tę Mszę i Apel przychodźmy ubrani na biało.

● Rozpoczynamy również zapisy na 312 Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do grupy nr. 4 pw. św. Ludwik Marii Grignon de Montfort z Łap. Zapisy odbędą się w Sali św. Józefa w niedzielę 30 lipca od 900 do 1300 i w czwartek 3 oraz w piątek 4 sierpnia od 1400 do 1800. Podczas zdawania bagażu w godzinach od 800 do 1200. Więcej informacji pod nr tel. 608086968

● Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów, ale dla rolników jest to czas ciężkiej pracy i trudu podczas żniw, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

● Przypominamy że podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Jak widzimy trwa remont naszej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone już ofiary i liczymy na zrozumienie potrzeb.

● Dziękujemy również paniom z Centrum Integracji Społecznej „Przystań” w Łapach za prace porządkowe przy kościele i zapraszamy chętnych do pomocy w tych pracach w tym tygodniu.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Zaniewski kawaler parafii Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie i Katarzyna Perkowska panna parafii naszej – zapowiedź II; Karol Doroszczuk kawaler parafii św. Rocha w Miłkowicach Maćkach i Anna Gąsowska panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Iga Kitlas, Thomas Nash i Maria Makowiecka – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Beata Gołaszewska-Sekula l. 47; – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– wtorek, 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– środa, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– sobota, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Related Posts