OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 30 LIPCA 2023r.

Dziś ostatnia niedziela lipca, siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

● Dzisiaj w ramach ogólnopolskich obchodów XXIV Tygodnia św. Krzysztofa gościmy w naszej parafii MIVA Polska, z ks. Jerzym Kraśnickim, jej dyrektorem wraz z misjonarzami z Afryki. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże wspólną modlitwę i obecność pośród nas. Po każdej Mszy Świętej błogosławimy pojazdy przed kościołem przy ulicy Ks. Bagińskiego przy wjeździe na parking. Każdy kierowca otrzyma drobny upominek. Jak co roku ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na fundusz Miva Polska. Wspomagamy w ten sposób polskich misjonarzy w zakupie potrzebnych do pracy misyjnej pojazdów. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość odwiedzenia misyjnego stoiska MIVA Polska z pamiątkami z misji (m.in.: figurki Matki Bożej z Kibeho, bębenki i inne instrumenty z Afryki, breloczki z Peru, egzotyczne herbatki i misyjna kawa). Także będą książki o tematyce misyjnej, przedmioty dla kierowców związane ze św. Krzysztofem itp. Każda rzecz jest cegiełką na wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy.

● We wtorek rozpoczyna się sierpień. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

● We wtorek przypada 79 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

● Przez cały miesiąc sierpień wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych, w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

● Środa 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

● Czwartek będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania połączone z Godziną Świętą z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca o godzinie 1930.

● W piątek 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej, będzie to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msza Święta wotywna o godzinie 700, po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą świętą. Adoracja Najświętszego Sakramentu również o godzinie 1930. Chorych kapłan będzie odwiedzał od godziny 900.

● W sobotę 5 sierpnia, pierwsza sobota miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godzinie 700.

● W przyszłą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego, jest to pierwsza niedziela miesiąca. Błogosławieństwo rodzin i dzieci i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Po Mszy świętej o 1030 wspólny różaniec Kół Żywego Różańca. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak. Możemy od dzisiaj zapisać się na 312 Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, do grupy nr. 4 pw. św. Ludwika Marii Grignon de Montfort z Łap. Zapisy w Sali św. Józefa dzisiaj od 900 do 1300 i w czwartek 3 oraz w piątek 4 sierpnia od 1400 do 1800. Podczas zdawania bagażu w godzinach od 800 do 1200. Więcej informacji pod nr tel. 608086968.

● Ci którzy nie mogą fizycznie wziąć udział w pielgrzymce łomżyńskiej czy Warszawskiej, mogą uczestniczyć w Grupie Białej – pielgrzymów duchowych. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia spotykamy się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Mszy świętej o 2030 i Apelu Jasnogórskim. W tych dniach – oprócz niedzieli, Msza wieczorna tylko o 2030. Na tę Mszę i Apel przychodźmy ubrani na biało.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Karol Doroszczuk kawaler parafii św. Rocha w Miłkowicach Maćkach i Anna Gąsowska panna parafii naszej – zapowiedź II; Robert Młynarczuk kawaler parafii naszej i Magda Nechling panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapach – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Gabriel Kłoszewski i Kinga Gołaszewska – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Edward Krzysztof Kossakowski l. 81 i śp. Eugenia Białecka l. 87 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– piątek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Related Posts