OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 SIERPNIA 2023r.

● Dziś kolejną wakacyjną niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przez to święto obiecuje, że będziemy królować razem z Nim. Warunkiem jest to, abyśmy już teraz pamiętali o tym, co dla nas przygotował Bóg, i abyśmy każdego dnia karmili się Jego Słowem i Ciałem. Modlimy się, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

● Witamy w naszej wspólnocie z wakacyjną pomocą o. Krzysztofa Stankowskiego i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.

● Dzisiaj jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, błogosławieństwo rodzin i dzieci i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● W miniony wtorek wyruszyła XXXIX Piesza Pielgrzymka z Łomży na Jasną Górę. Każdego dnia do przyszłej niedzieli włącznie gromadzimy się na Eucharystii o 2030, po której w Apelu Jasnogórskim łącząc się duchowo z pątnikami i przed wizerunkiem Matki Bożej zanosimy intencje które skrywają nasze serca. Polecamy sprawy remontowe naszej świątyni, prosimy o ustanie wojny na Ukrainie, pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie, o zgodę, miłość i świętość naszych rodzin, modlimy się również za młodzież i dzieci, osoby samotne i starsze. Dzisiaj wyrusza również 312 Warszawska pielgrzymka w której pielgrzymuje około 100 osób z Łap. Podczas Apeli pamiętamy o naszych pielgrzymach. Wiele osób uczestniczy w Apelach ale zapisanych jest około 30 osób, prosimy aby wpisać się na listę Grupy Białej i zachęcamy aby na tę Mszę i Apel przychodzić w białych strojach.

● W tym tygodniu: we wtorek – wspomnienie świętego Dominika w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy patronki Europy, zamordowanej w obozie Auschwitz; w czwartek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca; w piątek 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary dziewicy.

● W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca sierpnia wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie, o godzinie 2000 różaniec fatimski jeżeli pogoda pozwoli przy Grocie Matki Bożej, a o 2030 Msza święta i Apel Jasnogórski w kościele.

● W sobotę 26 sierpnia br. o godzinie 1000 z placu przy naszym kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Hodyszewa organizowana przez NSZZ „Solidarność” Oddział w Łapach. Będzie zapewniony samochód bagażowy oraz autokar na drogę powrotną. Również będzie na trasie bus, z którego będą mogły skorzystać osoby, które poczują się gorzej. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 606477305. Pamiętajmy że jest to jednocześnie dzień naszego odpustu parafialnego, zapraszamy na sumę z procesją w tym dniu na godzinę 1800.

● Trwa czas wakacyjnego odpoczynku, pozostał jeszcze prawie miesiąc, wszystkim wypoczywającym na naszej ziemi podobnie jak i rolnikom życzymy dobrej pogody.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Robert Młynarczuk kawaler parafii naszej i Magda Nechling panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapach – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Julia Popławska, Kacper Ignaczuk i Lena Milewska – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– środa, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891 – 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– czwartek, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– piątek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194 – 1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

Related Posts