OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 SIERPNIA 2023r.

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

● Dziękujemy ks. Tadeuszowi Popiołkowi – misjonarzowi pracującemu w Wenezueli za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Jutro Mszą na wałach Jasnogórskich zakończy się 39 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska, dziękujemy wszystkim pielgrzymom Grupy Białej za tak liczny udział w Apelach – jutro ostatni dzień Apeli.

● We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godzinie: 700, 900, 1030, 1200, 1600 i 1800. W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławimy bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. W naszej parafii dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony w dzień odpustu parafialnego, 26 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 1800. Prosimy Sołtysów poszczególnych wsi, o przygotowanie delegacji.

● Już dzisiaj informujemy że Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze odbędą się w dniach 2 – 3 września. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędą się w niedzielę 10 września br. w Długosiodle.

● Zapraszamy w uroczystość Matki Bożej Zielnej, 15 sierpnia sołtysów wsi oraz wszystkich którzy chcą się zaangażować w przygotowanie dożynek parafialnych i diecezjalnych na spotkanie po Mszy wieczornej.

● W tym dniu przypada również kolejna, już 103 rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

● Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich lat. Dlatego odpowiadając na apel Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski Uroczystość Wniebowzięcia NMP będzie w naszej diecezji Dniem Solidarności ze Słowenią. W tym dniu będziemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję i potrzebne siły. Po każdej Mszy Świętej będzie zbiórka do puszek na rzecz ofiar powodzi.

● W sobotę 26 sierpnia o godzinie 1000 z placu przy naszym kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Hodyszewa organizowana przez Łapski Oddział Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Będzie zapewniony samochód bagażowy oraz autokar na drogę powrotną. Również będzie na trasie bus, z którego będą mogły skorzystać osoby, które poczują się gorzej. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 606477305. Pamiętajmy że jest to jednocześnie dzień naszego odpustu parafialnego Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, zapraszamy na sumę z procesją w tym dniu na godzinę 1800.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na Stolicę Apostolską. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na, aby prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Filip Zimnoch – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ryszard Zieliński l. 68 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

Related Posts