Matka Boża pojednania w Hodyszewie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 SIERPNIA 2023r.

Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

● Witamy w naszej wspólnocie siostrę Krescencję i siostrę Sylwię Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Kamerunu z misji Koudandeng i dziękujemy z świadectwo wiary i posługi misyjnej. Po Mszy możemy darem serca wesprzeć misyjną posługę sióstr w Kamerunie.

● Decyzją księdza biskupa ordynariusza z dniem 26 sierpnia ks. Tomasz Wróblewski – wikariusz naszej parafii, po pięciu latach pięknej, gorliwej, pełnej oddania posługi w naszej wspólnocie, zostaje mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Małkini Górnej. Dziękujemy księdzu Tomaszowi za zaangażowanie duszpasterskie i wielkie serce jakie wkładał w pracę na rzecz wszystkich grup i wspólnot naszej parafii, i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w posłudze w nowej parafii.

● We wtorek 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

● W środę, 23 sierpnia, przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

● W sobotę 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny, kopia tego obrazu sprowadzona przez naszych przodków znajduje się również w naszej świątyni w ołtarzu głównym. W tym dniu w naszej parafii przypada doroczny odpust. Msze Święte tego dnia o godzinie 700 900 1030 1600 i 1800. Suma odpustowa połączona z parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony, będziemy celebrować o godzinie 1800. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Pomimo dnia powszedniego znajdźmy czas na spotkanie przy ołtarzu Pańskim.

● W najbliższą sobotę o godzinie 1000 z placu przy naszym kościele wyruszy Piesza Pielgrzymka Związku Zawodowego Solidarność do Hodyszewa. Na bagaże pątników zostanie podstawiony pół godziny przed wyjściem pielgrzymki samochód, przy wjeździe na plac kościoła od strony Groty Matki Bożej. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 606477305.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

●Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● W ostatnim czasie odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ewa Grabowska l. 58; – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Related Posts