OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 SIERPNIA 2023r.

Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

● W dniu wczorajszym przeżywaliśmy doroczny odpust Matki Bożej Częstochowskiej, dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia sumy odpustowej i procesji. Dziękujemy Ks. Dariuszowi Krajewskiemu nowemu proboszczowi i kustoszowi Sanktuarium w Płonce Kościelnej za przewodniczenie sumie odpustowej wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

● W minioną niedzielę żegnaliśmy ks. Tomasza Wróblewskiego, dzisiaj witamy ks. Tomasza Kurka i Wojciecha Uścińskiego, którzy od wczoraj podjęli pracę w naszej parafii. Życzymy nowym księżom wikariuszom owocnego posługiwania duszpasterskiego w naszej wspólnocie parafialnej.

● Jutro w liturgii wspomnienie św. Augustyna który początkowo był poganinem o życiu hulaki, a po swoim nawróceniu gorliwy biskup i doktor Kościoła; we wtorek 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

● W piątek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą w niedzielę 3 września o godzinie 1200. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolno-katechetycznym. Z sakramentu pokuty i pojednania można będzie skorzystać 1 i 2 września pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

● 1 września przypada także kolejna – 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

● W najbliższy czwartek 31 sierpnia, będzie czwartkiem przed pierwszym piątkiem miesiąca. Godzina Święta w tym dniu o godzinie 1700.

● Piątek 1 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godzinie 700. Odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną odbędą się w tym dniu od godziny 900.

● W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną. W tych dniach skorzystajmy z okazji do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

● Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Jak zawsze wspólny różaniec Kół Żywego Różańca po Mszy świętej o godzinie 1030. Błogosławieństwo rodzin i dzieci, i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● W przyszłą sobotę i niedzielę Ogólnopolskie Dziękczynienie z tegoroczne plony na Jasnej Górze. Diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę 10 września br. w Długosiodle, prosimy aby naszą parafię reprezentowali mieszkańcy wsi Łapy Korczaki.

● Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2023/2024. Przesłuchanie kandydatów odbędzie się w sobotę 2 września br. o godzinie 900 w siedzibie Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego Plac Jana Pawła II nr 1 w Łomży). Warunkiem przyjęcia do Instytutu jest posiadanie predyspozycji muzycznych – słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Przesłuchanie obejmuje zaśpiewanie dowolnej pieśni kościelnej oraz powtórzenie podanego schematu melodycznego i rytmicznego. Wykłady i ćwiczenia odbywają się w środy w godzinach od 1000 do 1600 od września do czerwca, natomiast zajęcia indywidualne z instrumentu w czasie ustalonym z wykładowcą. Nauka w Instytucie trwa pięć lat. Studenci zdobywają gruntowną wiedzę z teorii muzyki i liturgii oraz praktyczne umiejętności muzyczne. Absolwent DIMK otrzymuje dyplom, który upoważnia do pełnienia posługi organisty. Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia legitymacyjne.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Przygotowane zostało miejsce dla św. Michała Archanioła, którego instalacja w naszej świątyni od będzie się w niedzielę poprzedzającą święto Świętego Michała Archanioła – 24 września.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii firmie pana Dariusza Gołaszewskiego. Dziękujemy wszystkim którzy w minionym tygodniu pracowali na rzecz parafii dbając o otoczenie świątyni i groty Matki Bożej.

● Została odnowiona chorągiew Matki Bożej Różańcowej i św. Tereski – składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom na renowację. W renowacji są jeszcze dwie chorągwie – dziękujemy osobom zaangażowanym w zbiórkę ofiar na renowacje.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Tomasz Sadowski kawaler parafii naszej i Paulina Katarzyna Garus panna parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w naszej świątyni zwarli w minionym tygodniu: Gąsowska Anna & Karol Doroszczuk – młodej parze życzymy obfitości wszelkich łask na nowej drodze życia.

● Zgubiono teczkę z dokumentami i kluczami na trasie Mleczarnia – Wity. Uczciwego znalazcę prosimy o kontakt.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Related Posts