OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 WRZEŚNIA 2023r.

Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

● Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Dlatego w dzisiejszą niedzielę otaczamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszą modlitwą prosząc o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolno-katechetycznym. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godzinie 1200 zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły naukę w szkole. Zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi aby je im poświęcić.

● Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wspólny różaniec Kół Żywego Różańca po Mszy świętej o godzinie 1030. Błogosławieństwo rodzin i dzieci, i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza dzisiaj na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godzinie: 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

● W przyszłą niedzielę Dożynki Diecezjalne w Długosiodle – naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy wsi Łapy Korczaki.

● Zapraszamy chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych, najlepiej z rodzicami, zapraszamy w najbliższą sobotę 9 września na spotkanie do Sali św. Józefa na godzinę 1000.

● W minionym tygodniu zaczęliśmy kolejny część tegorocznego remontu naszej świątyni, który polega na renowacja witraży i zamontowaniu ich w nowych aluminiowych oknach na które trzeba będzie trochę poczekać. Dziękujemy wszystkim panom, którzy pomogli przygotować kościół na ten etap remontu oraz tym, którzy odpajęczyli całe wnętrze świątyni i pomogli w sprzątaniu.

● Diecezjalne Radio Nadzieja zaprasza 15 września do Łomży na wydarzenie: Iskra Nadziei. Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wspomnienia osoby św. Jana Pawła II połączone będą z koncertem zespołu Golec uOrkiestra. Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki na plac. Szczegóły na stronie: www.iskranadziei.pl lub www.radionadzieja.pl. 1700 otwarcie bramek – obowiązują wejściówki; 1800 Koncert Zespołu Ewangelizacyjnego Theoforos; 1830 Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II. Koncert zespołu Golec uOrkiestra. Zakończenie o 2100 Apelem Jasnogórskim. Prosimy i zgłaszanie się chętnych na wyjazd do Łomży do ks. Tomasza. Prognozowany koszt wyjazdu – 30 złotych.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Tomasz Sadowski kawaler parafii naszej i Paulina Katarzyna Garus panna parafii Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minioną niedzielę przez sakrament chrztu świętego do wspólnoty Kościoła w naszej parafii została włączona: Michalina Michałowska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

Related Posts