OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 WRZEŚNIA 2023r.

● Dziękujemy ks. Andrzejowi Mikuckiemu – dyrektorowi Caritas naszej diecezji za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

● Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Długosiodle – naszą parafię reprezentują mieszkańcy wsi Łapy Korczaki.

● Jutro przypada kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

● W środę 13 września wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie, kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy wieczornej oddamy Matce Bożej cześć przez procesję i odmówiony różaniec – jeżeli pogoda oczywiście na to pozwoli.

● W czwartek 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem zbawienia – to znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy Krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. W tym dniu uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii Świętego Krzyża.

● W piątek 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

● W przyszłą niedzielę 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny na wschodzie, o deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.

● W tę niedzielę przypada również Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Radio Nadzieja.

● 15 września do Łomży w ramach wydarzenia Iskra Nadziei – Podlaskie w hołdzie Janowi Pawłowi II, organizowanego przez Diecezjalne Radio Nadzieja, wraz ze wspomnieniem osoby św. Jana Pawła II odbędzie się koncert zespołu Golec uOrkiestra. Wstęp na koncert jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki na plac. Prosimy o zgłaszanie się chętnych na wyjazd do Łomży do ks. Tomasza. Prognozowany koszt wyjazdu – 30 złotych. Wyjazd w piątek 15 września z placu przy Sali św. Józefa o godzinie 1500.

● Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje w połowie października pielgrzymkę do Lichenia, Torunia oraz Włocławka. Informacje i zapisy w biurze Radia Maryja przy ul. Cmentarnej 12 i pod nr tel. 507136275-Tadeusz /nr tel. 664394141-Jadwiga.

● Znaleziono okulary – są do odbioru w zakrystii.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace remontowo-budowlane w naszej parafii, z góry składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Wojciech Tomaszewski kawaler parafii naszej i Katarzyna Szymborska panna parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie – zapowiedź II; Jacek Adam Daniluk kawaler parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Międzyrzecu Podlaskim i Magdalena malec panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w naszej świątyni zwarli w minionym tygodniu: Katarzyna Perkowska & Michał Zaniewski – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

środa, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– sobota, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

Related Posts