OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 WRZEŚNIA 2023r.

Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

● Dziękujemy ks. Marcinowi Lobie – wice dyrektorowi Caritas za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

● Jutro przypada 96 rocznica poświęcenia naszej świątyni, dlatego najbliższa niedziela tej daty to Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasza świątynia przed dziewięćdziesięciu sześciu laty została oddana Bogu na wyłączną własność i od tego momentu tutaj jest miejsce Jego szczególnej obecności z nami. Tutaj Sam Bóg, wysłuchuje naszych błagań, mówi do nas i udziela wielu łask. Pamiętajmy w naszych modlitwach, o tych którzy wznosili tę świątynię i przez lata o nią się troszczyli. Prośmy dobrego Boga aby ci, którzy nadal będą się tutaj gromadzić, doświadczali Jego bliskości i poznawali Jego miłość. Niech Pan sprawi, byśmy wszyscy dzięki temu doszli kiedyś do domu „nie ręką ludzką zbudowanego” – niebieskiego Jeruzalem, gdzie będziemy oglądać Boga twarzą w twarz.

● Jutro również przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

● W środę 20 września wspomnienie św. Męczenników koreańskich Andrzeja i towarzyszy, w tym dniu rozpoczynamy Nowennę do Św. Michała Archanioła.

● W czwartek 21 września w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

● W sobotę 23 września będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

● W przyszłą niedzielę 24 września nastąpi wprowadzenie oraz instalacja Figury św. Michała Archanioła którą w maju przywieźliśmy z Groty Objawienia Archanioła z Gargano we Włoszech. Główne uroczystości będą na Mszy świętej o godzinie 900 z procesją wokół świątyni, na pozostałych Mszach świętych na zakończenie odmówimy poświęcenie się św. Michałowi Archaniołowi.

● Zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne w następną niedzielę po Mszy o godzinie 1200.

● Prosimy o wsparcie projektu z budżetu obywatelskiego Gminy Łapy na rok 2024 dotyczącego budowy ogólnodostępnego placu zabaw na terenie przed naszym kościołem. Głosowanie rozpoczęło się w miniony poniedziałek i kończy się w poniedziałek 25 września. Karty do głosowania są dostępne w kancelarii parafialnej i zakrystii. Zapraszamy chętnych do pomocy w zbieraniu podpisów – wśród swoich znajomych, rodziny i przyjaciół – mieszkańców Gminy Łapy. Możemy również złożyć podpis dzisiaj wychodząc z kościoła. Pamiętajmy ze możemy podpisać się tylko pod jedną z inicjatyw.

● Kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę 24 września na godzinę 900. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą a po niej omówienie spraw organizacyjnych oraz rozdanie deklaracji i indeksów.

● Zapraszamy w przyszłą niedzielę 24 września o godzinie 1400 do udziału w Kawiarence Dialogowej – szczegóły na plakacie.

● 7 października odbędzie się 34 pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Osuchowej. Zgłoszenia na wyjazd u księdza Wojciecha.

● W dniach 13 i 14 października odbędzie się dwudniowa pielgrzymka do Lichenia i Torunia oraz Włocławka. Koszt wyjazdu z noclegiem, obiadokolacją i śniadaniem to 270,00 zł. Wstępy do muzeów płatne dodatkowo. Prosimy o wpłacanie zaliczek co potwierdza chęć wyjazdu. Niestety zapisujemy już tylko na listę rezerwową; telefonicznie u Tadeusza tel. 507136275 oraz Jadwigi tel. 664394141.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● Trwa kolejny etap remontu naszej świątyni. Została pokryta blachą miedzianą część dachu naszej świątyni, czekamy też na zakończenie remontu bramy kościoła i na wstawienie trzyszybowych aluminiowych okien wraz z witrażami po renowacji. Koszt całkowity tych prac to 845 064,23 zł. Pozyskane środki zewnętrzne to kwota 640 000,00. Ofiary które wpłynęły do kasy parafialnej to 91 648,79 zł, czyli do zapłacenia całości brakuje kwoty 113 415,44 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dotychczas złożone ofiary i dziękujemy za rozumienie potrzeb.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– czwartek 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– sobota 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.

Related Posts