OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 WRZEŚNIA 2023r.

Niecały rok temu gościliśmy figurę św. Michała Archanioła z groty objawień w Gargano we Włoszech, a od dzisiaj św. Michał jest z nami w znaku swojego wizerunku. Dziękujemy Ks. Janowi Juszko – Michalicie za wspólną modlitwę i wprowadzenie figury św. Michała Archanioła, którą w maju przywieźliśmy do naszej parafii.

● Dziś sto dziewiąty Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

● Jutro kończy się możliwość wsparcia projektu z budżetu obywatelskiego Gminy Łapy na przyszły rok, dotyczącego budowy placu zabaw przed kościołem. W imieniu dzieci i rodziców jeszcze raz serdecznie prosimy o podpisanie projektu wychodząc z kościoła! Karty są wyłożone na stolikach przy wyjściach z kościoła. Na głosowanie mamy czas do jutra.

● W czwartek kolejna rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W ramach akcji: „Koronka na ulicach miast świata” zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1500 przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

● W sobotę 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

● W niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w sobotę po Mszy świętej o godzinie 1800. W niedzielę różaniec po Mszy świętej o godzinie 1200. Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

● Gdyby 1 października nie przypadał w niedzielę, to obchodzilibyśmy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w tym dniu naszą modlitwą otaczamy siostry Karmelitanki posługujące w naszej parafii i miejscowości. Mimo tego, że nie będziemy św. Tereski wspominać liturgicznie, to uczcimy Ją poprzez błogosławieństwo płatków róż. Prosimy o przyniesienie róż, które będą święcone podczas każdej Mszy św. Tradycyjny deszcz róż będzie na Mszy św. o godz. 900, 1030 i 1200.

● Zawsze 1 października przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.

● W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1200. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

● Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej (www.duszpasterstworodzin.lomza.pl).

● Pallotyńskie Biuro podróży „Pelegrinus” z Warszawy organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 8 – 15 luty 2024. Koszt wyjazdu: 930 dolarów i 2290 zł. Bliższe informacje: Ks. Wojciech Turek telefon: 796 668 996.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Daniel Warpechowski kawaler parafii Bożego Ciała w Surażu i Aleksandra Jarmołowicz panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu związek małżeński w naszej świątyni zawarli: Malec Magdalena i Jacek Daniluk – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego zostały włączone do wspólnoty Kościoła: Zuzanna Łupińska i Liwia Roszkowska – nich zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– czwartek 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– piątek 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– sobota 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– niedziela 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Related Posts