OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 PAŹDZIERNIKA 2023r.

● Dziękujemy ks. Tadeuszowi Siedleckiemu z pomoc duszpasterską i wspólną modlitwę. Dziś dwudziesta ósma niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

● Dzisiaj wybory do parlamentu i referendum. Spełnijmy nasz obywatelski obowiązek i idźmy do urn wyborczych i wybierzmy przedstawicieli narodu, którzy kierując się w życiu wartościami chrześcijańskimi będą mądrze i godnie służyć naszej Ojczyźnie.

● Grupa Małej Teresy zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu jutro po Mszy świętej wieczornej.

● Jurto 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ramach 23 Dnia Papieskiego ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem są przezna­czone na fundusz stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąc­lecia”. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się wszyst­kich, którzy chcieliby uzyskać takowe stypendium. Módlmy się również aby przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II Bóg otoczył opieką całą naszą Ojczyznę.

● We wtorek 17 października wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego. W środę18 października święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą w tym dniu ogarniamy pracowników służby zdrowia i ich ofiarną służbę. W piątek 20 października wspomnienie św. Jan Kantego.

● Najbliższa niedziela 22 października, w Kościele jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

● 22 października w liturgii przypada wspomnienie Świętego Jana Pawła II, niedziela jednak nie dopuszcza w liturgii tego wspomnienia. Tego dnia przypada również 75 rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski. Jemu zawdzięczamy powstanie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Zadaniem tego zgromadzenia zakonnego jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

● W kolejnym tygodniu października razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Każdego dnia zapra­szamy na nabożeństwo różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w soboty po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200. Tych, którzy nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

● Możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów – modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● W listopadzie szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy zgłoszenia na przypominki. Karteczki na Nowennę za zmarłych od przyszłej niedzieli będziemy mogli wyciąć z ostatniej strony gazetki, i wypełnione z dobrowolną ofiarą przynosimy do zakrystii.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemywszystkim za modlitwę i wszelkie formy wsparcia prac remontowych prowadzonych w naszej parafii i za złożone dziś ofiary, w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone będą na misje. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. W minionym tygodniu zostały wstawione nowe okna w naszej świątyni. Czekamy na montaż witraży które są w renowacji.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Roman Roszkowski l. 66 i śp. Sławomir Grabowski lat 56 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

– wtorek 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– środa 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– piątek 20 października – Święty Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich;