OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 PAŹDZIERNIKA 2023r.

● Dziękujemy ks. Wojciechowi Chudzikowi – Ojcu Duchownemu Wyższego Seminarium w Łomży za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dzisiaj przypada również wspomnienie św. Jana Pawła II którego wspomnienia niestety niedziela nie dopuszcza. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

● Dzisiaj w parafii Krzyża Świętego o godzinie 1800 spotkanie z ks. profesorem Markiem Dziewieckim poświęcone tematowi: „Rodzice w obliczu kryzysów emocjonalnych dzieci i młodzieży.”

● W sobotę 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to 98 rocznica powstania naszej diecezji, to również dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

● Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. W naszym kościele różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200, w soboty po Mszy wieczornej. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

● Możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów – modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy zgłoszenia na przypominki. Karteczki na Nowennę za zmarłych możemy wyciąć z ostatniej strony gazetki, i wypełnione z dobrowolną ofiarą przynosimy do zakrystii.

● W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● Dom Pogrzebowy „HADES”, zaprasza rodziny osób zmarłych, znajomych i przyjaciół na Nabożeństwo Żałobne, za zmarłych z Łap i okolic, w sobotę 28 października na godzinę 1800 do parafii pw. Świętego Krzyża w Łapach.

● W ostatnim czasie odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Henryk Wiśniewski l. 73 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.