OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 PAŹDZIERNIKA 2023r.

● Dziękujemy ks. Kazimierzowi Ostrowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

● We wtorek 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godzinie 1715. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

● W środę 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym poza Mszą o godzinie 1200. Po Mszy Świętej o godzinie 1030 wyruszy procesja na cmentarz. Bezpośrednio po procesji będzie celebrowana na naszym parafialnym cmentarzu Msza Święta za wszystkich zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

● W środę 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, któ­rzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Święte będą sprawowane jak 1 listopada, po Mszy świętej o godzinie 1030równieżwyruszymy procesyjnie na cmentarz. Bezpośrednio po procesji, na cmentarzu Msza Święta za wszystkich zmarłych.

● Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zy­skać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także speł­nić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papie­ża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

● Jako Kościół pielgrzymujący wyrażamy naszym zmarłym wdzięczność za ich trud i poświęcenie dla nas, poprzez ofiarę Mszy świętej, Komunię świętą w ich in­tencji, zyskiwanie odpustów i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy podzwonnym. Kartki na Nowennę – możemy wyciąć z gazetki lub napisać na kartce. Od 1 do 9 listopada, w intencji wy­mienionych na tych kartkach odprawiana będzie Msza święta i nabożeństwo żałobne. Przypominki roczne za zmarłych możemy zamawiać do pierwszej niedzieli ad­wentu, do tego czasu będziemy modlić się korzystając ze starych przypominek.

● W dniu 1 listopada w godzinach od 800do1500przy wejściach na cmentarz, Łapskie Towarzystwo Regio­nalne po raz jedenasty przeprowadzi kwestę: „Ocalmy od Znisz­czenia”. Członkowie Towarzystwa wyrażają nadzieje, że w tym roku po raz kolejny 1 listopada wiele osób okaże swoją życzliwość i zrozumienie dla kwestu­jących wspierając akcję swoimi datkami.

● W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pomimo że przypada w tym dniu Dzień Zaduszny, Godzina Święta – adoracja w ciszy rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 1600.

● W piątek przyjmując Komunie świętą wynagradzamy Sercu Je­zusowemu za grzechy swoje i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700i nabożeń­stwo pierwszopiątkowe. Chorych księża od­wiedzają w tym dniu od godziny 900, możemy zgłaszać chorych którzy dotychczas nie byli odwiedzani posługą.

● W pierwszą sobotę miesiąca przystępując do spowiedzi i Komunii świętej, zadośćuczynimy za zniewagi wobec Niepokalane­go Serca Maryi. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie, po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupą Modlitewną.

● Przypominamy, że istotą pierwszego piątku i soboty nie jest spowiedź w tym dniu, ale Komunia świętej wynagradzająca przyjęta tego dnia. Do spowiedzi możemy przystąpić kilka dni wcześniej, ważne abyśmy w monecie przystąpienia do Komunii nie mieli grzechu ciężkiego i wzbudzili intencję wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Najświętszej Maryi Panny. Od poniedziałku spowiadać będziemy pół godziny przed każdą Msza świętą.

● W przyszłym roku w maju planujemy pielgrzymkę do sanktuariów we Francji, miedzy innymi do Reims, Luoreds, Lisieux, Ars, Paryża oraz innym miejsc. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu.

● W zakrystii są do nabycia Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem – Słowo na każdy dzień.

● Prosimy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. W tym tygodniu zostały wstawione witraże po gruntownej renowacji i trwają prace obróbki okien, przygotowujemy się również do kolejnego etapu remontu w przyszłym roku. Trwają również prace przy budowie budynku parafialnego. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za zrozumienie potrzeb i składamy serdeczne Bóg zapłać.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony: Nikodem Radziwon – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek, 4 listopada – Święty Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, reformator Kościoła, organizator pierwszych seminariów duchownych, wrażliwy na los ubogich.