Ewangelia na każdy dzień 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 LISTOPADA 2023r.

● Dziękujemy ks. Józefowi Łupińskiemu za wygłoszone Słowo Boże.

● Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

● Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Błogosławieństwo rodzin i dzieci oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godzinie 1200. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa zaprasza na adorację po Mszy świętej o godzinie 1600.

● Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, o godzinie 1900 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnoty Małej Teresy. W najbliższy pierwszy wtorek miesiąca Msza święta wieczorna z Nabożeństwem ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu Wspólnoty Małej Teresy i Nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła.

● W czwartek 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. W tym dniu będziemy Panu Bogu polecać papieża Franciszka i wszystkie sprawy Kościoła na całym świecie.

● W sobotę 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte w tym dniu o 700, 900, 1030 i 1800. Jest to szczególny dzień w wymiarze parafialnym kiedy modlimy się za naszą Ojczyznę. Modlitewną pamięcią w tym dniu będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność i prosić o Boże błogosławieństwo, pomyślny rozwój i pokój dla naszego kraju. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.

● W najbliższą niedzielę 12 listopada – zawsze w drugą niedzielę listopada – przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiary składane w tym dniu do puszek będą przeznaczone na Pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

● Przez cały listopad w szczególny sposób pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Do niedzieli 26 listopada włącznie możemy zamawiać jeszcze przypominki roczne, od I niedzieli adwentu rozpoczniemy modlitwę z nowych przypominek.

● Duszpasterstwo młodzieży diecezji łomżyńskiej zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w sobotę poprzedzającą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2023 roku. Spotkanie młodych naszej diecezji w tym roku odbędzie się w Wyszkowie i będzie przebiegać pod hasłem: „Błogosławiona jesteś miedzy niewiastami i błogosławiony owoc twojego łona”. Motto zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży w Kościołach partykularnych. Zapraszamy młodzież całej naszej parafii od 7 klasy szkoły podstawowej, szkoły średniej i studentów. Koszt wyjazdu 60,00 zł. Zapisy na wyjazd u ks. Tomasza.

● Od najbliższego poniedziałku Pan organista rozpocznie roznoszenie do naszych domów poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki również możemy odebrać osobiście po każdej Mszy świętej przy drzwiach prowadzących na chór. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, są wyrazem naszej życzliwej wdzięczności za całoroczną pracę.

● Łapskie Towarzystwo Regionalne dziękuje za udział w kweście na odnowienie pomników.

● W zakrystii są do nabycia Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem – Słowo na każdy dzień.

● Zapisujemy na pielgrzymkę do Francji, która odbędzie się w przyszłym roku od 6 do 16 maju. Odwiedzimy miedzy innymi do Reims, Paryż, Luoreds, Lisieux, Ars, oraz inne miejsca. Koszt wyjazdu 1550,00 zł i 700 . Więcej szczegółów na plakacie, stronie internetowej parafii i Facebooku.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

● 30 października w okolicach poczty przy ul. Marii Konopnickiej znaleziono pewną sumę pieniędzy – poszkodowany może zgubę odebrać w zakrystii.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony: Stanisław Laskowski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Alicja Łapińska l. 89, śp. Henryk Łapiński l. 64 i Mieczysław Roszkowski l. 86 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz doświadczenia bliskości Pana i Jego mocy w codziennych potrzebach.

– piątek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– sobota, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;