OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 LISTOPADA 2023r.

Dziękujemy ks. Emilowi Sasinowskiemu za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

● Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Od 2009 roku, w drugą niedzielę listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.

● Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.

● W tym tygodniu w czwartek 16 listopada w naszej diecezji Święto Matki Bożej Miłosierdzia z Wilna. Maryja w całym swoim życiu ukazuje Jezusa, a jako Matka Miłosierna, ukazuje Jezusa Miłosiernego. Niepokalana Dziewica znając wielkość łaski jaką Bóg ją obdarzył, pokornie wyznaje w słowach skierowanych do św. Siostry Faustyny Kowalskiej: „jestem wam Matką z niezgłębionego Miłosierdzia Boga”. Ona to dała ludzkości Największy Dar Nieba – Syna Ojca Przedwiecznego i tym samym nieustannie świadczy ludzkości największe miłosierdzie.

● W piątek wspominamy św. Elżbietę Węgierską. Była córką króla węgierskiego Andrzeja II. W 1221r. wyszła za mąż za landgrafa Ludwika IV z Turyngii. Otaczała wielką troską najbiedniejszych. W czasie klęski głodu w latach 1225/26 sięgnęła nawet do kasy królewskiej, co kosztowało ją bardzo wiele, bo po śmierci jej męża wypędzono Ją z dworu. Założyła wówczas hospicjum dla ubogich w Marburgu i wstąpiła do III Zakonu św. Franciszka. Umarła w całkowitym poświęceniu się ubogim 17 listopada 1231r. Już w 1235r. papież Grzegorz IX ogłosił ją świętą.

● W sobotę wspominamy bł. Karolinę Kózkówną. Była pełna wrażliwości i współczucia czyniła dobroć, pomagając rodzinie, chorym, starszym i potrzebującym. Poprzez swoje uczynki pełne miłości i ewangelizację przybliżała Boga wszystkim ludziom spotkaniem na swojej drodze. Podczas I Wojny Światowej rosyjski żołnierz chciał pohańbić jej czystość. Zginęła śmiercią męczeńską, jednak obroniła swoje dziewictwo dzięki mężnej walce. Błogosławiona Karolina jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

● Przez cały listopad w szczególny sposób pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Do przyszłej niedzieli włącznie możemy zamawiać jeszcze przypominki roczne, od pierwszej niedzieli adwentu rozpoczniemy modlitwę z nowych przypominek.

● Duszpasterstwo młodzieży diecezji łomżyńskiej zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w sobotę poprzedzającą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2023 roku. Spotkanie młodych naszej diecezji w tym roku odbędzie się w Wyszkowie i będzie przebiegać pod hasłem: „Błogosławiona jesteś miedzy niewiastami i błogosławiony owoc twojego łona”. Motto zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży w Kościołach partykularnych. Zapraszamy młodzież całej naszej parafii od 7 klasy szkoły podstawowej, szkoły średniej i studentów. Koszt wyjazdu 60,00 zł. Zapisy na wyjazd u ks. Tomasza.

● W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 1200 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

● Pan organista roznosi do naszych domów poświęcone opłatki, którymi będziemy się łamać na znak miłości i zgody w wigilijny wieczór. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej życzliwej wdzięczności za całoroczną pracę. Opłatki również możemy odebrać osobiście po każdej Mszy świętej przy drzwiach prowadzących na chór.

● W zakrystii jest do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem.

● Zapisujemy na pielgrzymkę do Francji, która odbędzie się w przyszłym roku od 6 do 16 maju. Odwiedzimy miedzy innymi do Reims, Paryż, Luoreds, Lisieux, Ars, oraz inne miejsca. Koszt wyjazdu 1550,00 zł i 700 . Więcej szczegółów na plakacie, stronie internetowej parafii i Facebooku.

● Przypominamy i bardzo prosimy aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Related Posts