OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 LISTOPADA 2023r.

● Dziękujemy ks. Wojciechowi Kotarskiemu dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Diecezji Ełckiej – za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Mszy Świętej o godzinie 900 i 1030 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówie­nie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Świętej o godzinie 1600 Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

● Dzisiejszy dzień to także święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich zrzeszonych w tych wspólnotach.

● W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca Godzina Święta o godzinie 1700;

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeń­stwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1700; Chorych księża odwiedzają od godziny 900.

– w sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Matki Najświętszej, po Mszy Świętej o godzinie 700, potem róża­niec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną.

● W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godzinie 1030 wspólny różaniec Kół Żywego Różańca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1200. Po Mszy świętej o go­dzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

● W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o godzinie 610. Przybywajmy na te Msze z lampionami, dzieci z lampionami uczestniczą w pro­cesji na wejście, przynoszą również swoje adwentowe dobre uczynki wypisane na przygotowanym serduszku, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, które będzie­my losować po Mszy roratniej. Wylosowane dziecko zabiera figurkę Pana Jezusa w żłóbeczku do adoracji przez 24 godziny. Na zakończenie adwentu dla wytrwa­le uczestniczących w tych Mszach dzieci, przewidziane są nagrody. Będą również dzieciom rozdawane kontrolki roratnie.

● Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

● W okresie adwentu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Od dzisiaj możemy już taką świecę nabyć w zakrystii w cenie 20 zł.

● Zachęcamy do włączenia się w adwentową akcję „DAR SERCA”. Akcja będzie przebiegać w trzech etapach: 1. I niedziela Adwentu (3.12) – w naszym kościele stoi choinka z bombkami, z dołączonymi karteczkami na których jest informacja dla kogo przeznaczona jest paczka. Osoby, które będą chciały pomóc, zabiorą do domu wybraną bombkę i przygotowują paczkę dla jednego dziecka. Bombki zostawiamy w domu – są one wyrazem wdzięczności za Dar Serca. 2. III niedziela Adwentu (17.12) – przynosimy do kościoła przygotowane paczki z karteczką która była przy bombce i zostawiamy je pod choinką. 3. Wydawanie paczek – w wyznaczonym dniu osoby, dla których zostały przygotowane paczki, otrzymają informację kiedy i gdzie mają zgłosić się po ich odbiór.

Paczka powinna składać się z NOWYCH rzeczy takich jak: przybory szkolne, art. higieniczne, słodycze, odzież, zabawki itp.

● Burmistrz Łap zaprasza mieszkańców na spotkania: 28 listopada o godzinie 1900 w Sali Gracja na ul Cmentarnej i 30 listopada o godzinie 1800 w Inkubatorze Przedsiębiorczości na ul Sikorskiego.

● W zakrystii jest do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem.

● Przypominamy i bardzo prosimy aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty została włączona do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Łucja Łupińska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Perkowski l. 81 i śp. Helena Fitt l. 88 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

Related Posts