OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 GRUDNIA 2023r.

● Dziękujemy ks. Wojciechowi Kotarskiemu dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Diecezji Ełckiej – za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W drugą Niedzielę adwentu Kościół katolicki w Polsce obchodzi „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. W tym roku towarzyszy mu hasło „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć naszych braci i siostry ofiarą do puszek z Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i w Azji Środkowej.

● W środę 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wpro­wadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Oj­czyzny. To nasza najnowsza historia, o której nie mo­żemy zapomnieć.

● Od soboty 16 grudnia na Mszy porannej, rozpocz­niemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię 24 grudnia. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o pokój na całym świecie oraz o pokój naszych serc i Boże błogo­sławieństwo dla siebie oraz naszych bliskich w nowym 2024 roku.

● W przyszłą niedzielę 17 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 19 grudnia. Rekolekcje poprowadzi znany nam Ks. Jacek Kotowski – Dyrektor Domu biskupiego oraz Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji łomżyńskiej. Otoczmy księdza rekolekcjonistę naszą modlitwą i zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy każdego dnia trwania rekolekcji, mogli wziąć w nich udział i owocnie skorzystali z tego czasu.

● W przyszłą niedzielę 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 87 urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszaj­my obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

● Nadal gorąco zachęcamy do udziału w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele, po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o 610. Zapra­szamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

● Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej, kapłani codziennie posługują w konfesjona­le przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu czy na święta.

● W zakrystii jest jeszcze do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem.

● Przypominamy i prosimy, aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Intencje zamówione, a nieopłacone nie będą odprawiane.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary skła­dane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, są przeznaczone na prace remonto­wo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Pan organista dziękuje za życzliwe przyjęcie pod­czas roznoszenia opłatków wigilijnych. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków ponieważ niebyło nikogo w domu, może odebrać opłatki osobiście u organisty na chó­rze.

● Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli akcję „DAR SERCA” pomagając potrzebującym dzieciom przez ofiarowanie świątecznej paczki – Bóg zapłać.

● Parafia w Poświętnem sprzedaje choinki po 50 zł. Dochód przeznaczony na remont kościoła. Można je nabyć w Poświętnem przy plebani od najbliższego poniedziałku. Dzięki za ogłoszenie.

● Burmistrz Łap pan Krzysztof Gołaszewski, zaprasza mieszkańców na Wigilię Miejską, w przyszłą niedzielę 17 grudnia o godzinie 1600 na Placu Solidarności w Łapach.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Izabela Markowska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Naj­świętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego oraz całego tygodnia.

– środa, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

– czwartek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), wielki mistyk, prezbiter i doktor Kościoła