OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 GRUDNIA 2023r.

● Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…) „nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zo­stały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości świąt Na­rodzenia Pańskiego. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

● Dzisiaj rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś również 87 urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszaj­my obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

● W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również kwartal­ne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będzie­my wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

● Już tylko tydzień do świąt Bożego Narodzenia, ta bliskość sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygo­towani na spotkanie z Panem. Dobrą okazją do tego przygotowania są rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje adwentowe prowadzone przez Ks. Jacka Kotowskiego – Dyrektora Domu biskupiego oraz Diecezjalnego Duszpasterza Rodzin naszej diecezji, którego kolejny raz serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

● Rekolekcje będą przebiegały w duchu słów: „Uważajcie! Czuwajcie w waszym małżeństwie i w rodzinie! Nie wiecie bowiem kiedy Pan wasz przyjdzie!” Na podstawie przypowieści Jezusa o dwóch synach i pannach mądrych i głupich i o talentach, będziemy słuchać o rzeczach najważniejszych, m.in. o naszej relacji z Jezusem oraz ze współmałżonkiem, o byciu świadomym chrześcijaninem i o braniu odpowiedzialności za siebie i za Kościół. Zapraszamy serdecznie do udziału każdego dnia rekolekcji naszych parafian, a w sposób szczególny małżonków – tych szczęśliwych i tych przeżywających różnego rodzaju problemy czy trudności.

● Msze święte podczas rekolekcji w poniedziałek i wto­rek, będą odprawiane; przed południem o 630(Roraty), 900,1130; po południu o 1600 (Roraty dla dzieci) i 1800. Zachęca­my do udziału we wszystkich dniach rekolekcji. Ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji na tacę są naszym dowodem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za jego posługę.

● W poniedziałek na Mszę świętą o godzinie 1130 za­praszamy wszystkich chorych oraz osoby w podeszłym wieku. Rodzinę, a w wypadku osób samotnych, sąsia­dów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. Tych chorych, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła, kapłan odwiedzi w domach po godzinie 1330, prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin dziś w zakrystii.

● W przyszłą niedzielę 24 grudnia przypada wigilia do Święta Bożego Narodzenia. Z tej racji Msze święte tym dniu będą sprawowane tylko do południa o 700, 900, 1030 i 1200. Wieczorem tego dnia zasią­dziemy z bliskimi przy wigilijnym stole. Zadbajmy o reli­gijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, ła­manie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepeł­niony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pa­miętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

● W przeddzień wigilii w sobotę harcerze przekażą nam Betlejemskie Światełko Pokoju. Światełko będziemy mogli zabrać do naszych domów w tym dniu po Roratach i Mszy wieczornej, lub w dzień wigilii w niedzielę. Prosimy przygotować osłonięte świece, lub lampiony abyśmy bezpiecznie to światełko zanieśli do na­szych domów i mieszkań.

● Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli akcję „DAR SERCA” pomagając potrzebującym dzieciom przez ofiarowanie świątecznej paczki – Bóg zapłać.

● Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału w kon­kursie na najładniejszą ozdobę choinkową. Wy­konane i podpisane prace, zawieszamy na cho­ince stojącej przy ławkach na końcu kościoła. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w drugi dzień świąt 26 grudnia po Mszy świętej o godzinie1200.

● W zakrystii jest jeszcze do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem, oraz świece Caritas na stół wigilijny – których zostało jeszcze kilkanaście.

● Przypominamy i prosimy, aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Poszukujemy mężczyzny do prac porządkowo-gospodarczych przy naszej parafii.

● Składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za­równo te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dzię­kujemy za złożone dziś ofiary na prace remon­towo-budowlane w naszej parafii. Obecnie trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku parafialnego. Dziękujemy państwu Prorokom z ul. Długiej za ofiarowanie choinki na plac przy kościele.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wiesław Gryc l. 74 i śp. Henryk Kośnik l. 89 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Naj­świętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego oraz całego tygodnia.