OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 GRUDNIA 2023r. oraz plan kolędy na najbliższy tydzień

● Dziś ostatnia – czwarta niedziela adwentu, za nami rekolekcje parafial­ne, które przeżywaliśmy na początku minionego tygodnia.

● Dzisiaj wigilia do świąt Bożego Narodzenia, wraz z bliskimi zasią­dziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o reli­gijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, ła­manie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Pomimo niedzieli, zachowajmy tradycyjny postny charakter dzisiejszego dnia i wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepeł­niony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pa­miętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabrakło.

● Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką. Ze względu na to, że wielu osobom starszym czy dzieciom ciężko jest dotrwać do północy, pasterka będzie odprawiana o godzinie 2200 i o 2400. Zapraszamy na wspólny śpiew kolęd pół godziny przed Mszą świętą, o godzinie 2130 ze scholą parafialną, a o 2330 z chórem parafialnym. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godzinie 900, 1030, 1200, 1600 i 1800.

● W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego, zawsze tradycyjnie czcimy świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Na Mszę świętą o 1200 zapraszamy wszystkie dzieci, św. Mikołaj przy­będzie ze słodką niespodzianką. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej Diecezji.

● W przyszłą niedzielę 31 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Je­zusa, Maryi i Józefa. W tym dniu na każdej Mszy świętej, oprócz Mszy o godzinie 1800, małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Jest to zarazem ostatni dzień roku ka­lendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-prze­błagalne po Mszy Świętej o godzinie 1800. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławia­my” można zyskać odpust zupełny pod zwykły­mi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świę­tej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Msza święta będzie połączona również z nabożeństwem żałobnym za zmarłych bliskich naszemu sercu, a szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności z naszej parafii w minionym roku, zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo.

● Od 27 grudnia rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan kolędy jest podany również w gazetce oraz na stronie internetowej naszej parafii.

● Kancelaria parafialna podczas trwania kolędy będzie czynna tylko w godzinach porannych i na umówiony telefonicznie czas.

● Wczoraj harcerze przekazali nam Betlejemskie Światełko Pokoju. Po Mszy świętej będziemy mogli zabrać światełko do naszych domów.

● W zakrystii jest jeszcze do nabycia Słowo na każdy dzień – Ewangelie na 2024 rok z krótkim komentarzem. Są również jeszcze świece Caritas.

● Przypominamy i prosimy, aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za­równo te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dzię­kujemy serdecznie siostrze Caricie i wszystkim zaangażowanym za przygotowanie żłóbka i całości świątecznej dekoracji.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Naj­świętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego oraz całego tygodnia.

Życzenia Biskupa Łomżyńskiego

z okazji Uroczystości Narodzenia Pańskiego 2023

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie i Goście.

Już niebawem Liturgia prowadzić nas będzie w duchowej pielgrzymce do Betlejem, by adorować Słowo, które stało się Ciałem. Jezus, Syn Maryi, ale i Syn Boży, zechciał zstąpić na ziemię, by dokonać naszego odkupienia. On przynosi nam Swe błogosławieństwo i obdarza darami łaski.

Oddając Mu cześć prosimy o te dary, a szczególnie o dar pokoju dla naszych serc, dla naszych rodzin, dla krewnych i przyjaciół. Prosimy o Chrystusowy pokój dla tych krajów i ludów, które właśnie w tym czasie doświadczają konsekwencji różnych wojen i konfliktów. Niech Jezus, Książę Pokoju [por. Iz 9,5) wspiera każdy ludzki wysiłek zmierzający do zakończenia przelewania ludzkiej krwi i zaprzestania niszczenia ludzkiego mienia.

Wraz z Biskupem Tadeuszem przesyłamy Wam – umiłowani Bracia i Siostry, życzenia obfitości łask Bożych, Chrystusowego pokoju i z serca błogosławimy.

Biskup Łomżyński

Janusz Stepnowski

PLAN KOLĘDY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ:

od godziny 900

• Łapy Pluśniaki od nr 1 – 1 Ksiądz.
  • Łapy Pluśniaki od Baranichy i Łapy Korczaki – 1 Ksiądz.

• ul. Huzara – 1 Ksiądz.

28 grudnia – czwartek

od godziny 900

• Łapy Szołajdy od drogi na Suraż – 1 Ksiądz.
  • Łapy Szołajdy od Dębowiny – 1 Ksiądz.
  • Łapy Szołajdy od Wit – 1 Ksiądz.

od godziny 1445

• ul. Wygwizdowo i ul. Brańska – 1 Ksiądz.
  • Łapy Łynki od nr 1a – 1 Ksiądz.
  • Łapy Łynki od nr 56a – 1 Ksiądz.

29 grudnia – piątek

od godziny 900

• Łapy Dębowina – Piaski od nr. 4a do nr. 29 – 1 Ksiądz.
  • Łapy Dębowina – Piaski od nr. 35 do nr. 20b – 1 Ksiądz.

od godziny 1445

• ul. Grzybowa – 1 Ksiądz.
  • ul. Sienkiewicza – 1 Ksiądz.
  • ul. Nadnarwiańska – 1 Ksiądz.

30 grudnia – sobota

od godziny 900

• Łapy Dębowina „Główna” od Szołajd – 1 Ksiądz.
  • Łapy Dębowina „Główna” od drogi na Suraż – 1 Ksiądz.
  • Łapy Dębowina „Zagumienie” – 1 Ksiądz.

2 stycznia – wtorek

od godziny 1445

• ul. Długa od rzeki oraz ul. Jastrzębia, ul. Prusa – 1 Ksiądz.
  • ul. Długa od ul. 3 Maja nr 35 i ul. Szwarce – 1 Ksiądz.
  • ul. Długa od ul. 3 Maja do ul. Cmentarnej – 1 Ksiądz.