OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 LUTEGO 2024r.

● Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Każda Eucharystia jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane Słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.

● Dziękujemy księdzu Michałowi Cherubinowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W minioną środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu który służy nam do dobrego przygotowania do obchodu Paschy. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy Pańskiej włącznie. W tym czasie od Środy Popielcowej do Mszy Wieczerzy pańskiej nie mówimy i nie śpiewamy „Alleluja”. Przed Ewangelią zamiast Alleluja śpiewa się „Chwała Tobie Słowo Boże” albo „ Chwała Tobie, Królu Wieków”. W tym czasie również nie przyozdabiamy ołtarza kwiatami.

● Podczas Wielkiego Postu odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W naszej parafii Droga Krzyżowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 1715, po tym nabożeństwie o godzinie 1800 Msza święta. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta.

● Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczny jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

● Zaoszczędzone przez nas dzięki wielkopostnym umartwieniom i wyrzeczeniom pieniądze możemy ofiarować, jako naszą wielkopostną jałmużnę osobom potrzebującym. Nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony przy krzyżu.

● Adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty Małej Teresy, odbędzie się tym tygodniu wyjątkowo nie w poniedziałek, ale w czwartek 22 lutego w święto Katery św. Piotra Apostoła, po Mszy wieczornej.

● Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w domu rekolekcyjnym „OJCZYZNA” w terminie: od 23 do 25 lutego 2024 roku. Początek rekolekcji w piątek o godzinie 1900, a zakończenie w niedzielę obiadem o godzinie 1300. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu. Zgłoszenia i informacje: Barbara i Krzysztof Bernaccy, kom. 608 702 670 (najlepiej między godziną 1500 a 2000), e-mail: zgloszenia.bialystok@spotkaniamalzenskie.pl Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa! Szczegóły i więcej informacji na stronie internetowej: https://spotkaniamalzenskie.blogspot.com/p/najczestsze-pytania.html

● W przyszłą niedzielę w Sali Świętego Józefa o godzinie 1400 odbędzie się Kawiarenka Dialogowa Małżonków. Kawiarenkę prowadzą Angelika i Konrad Bujnowscy, a jej temat to: „Pięć Języków Miłości”. Zapraszamy małżeństw w każdym wieku do zapisywania się pod numerem telefonu: 606 206 044.

● Dyrekcja  Szkoły Podstawowej nr 2 im Mikołaja Kopernika w Łapach zapisuje dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły do klasy pierwszejna rok szkolny 2024/2025. Zapisy trwają do 24 lutego w sekretariacie szkoły  w godzinach od 800 do 1500. Karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w  PrzedszkoluSamorządowym  Nr  2w Łapach przy ul. Cmentarnej 23. Chętni do zapisu proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego i PESEL-u dziecka.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed termi­nem odprawiania.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek. Rozpoczęły się prace przy kolejnym etapie remontu naszej świątyni, w tym etapie przewidziane jest skucie starych i wykonanie nowych tynków renowacyjnych na całości kościoła, wykonanie impregnacji więźby dachowej i docieplenie stropów nad całością świątyni, oraz pokrycie całości blacha miedzianą. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek są przeznaczone na misje. Dziękujemy za ofiary dziś złożone na tacę, a przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek są przeznaczone na misje.

● W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Bożena Ewa Zabielska l. 63; – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts