OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 MARCA 2024r.

● Trwamy w okresie pokuty i nawrócenia – dziś przypada już trzecia niedziela Wielkiego Postu. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia. Nie zmarnujmy tego czasu.

● Pierwsza niedziela miesiąca to w naszej parafii niedziela adoracyjna. Błogosławieństwo rodzin i dzieci, oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Godzinna adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, roz­pocznie się bezpośrednio po Mszy o godzinie 1600 i bę­dzie trwała do gorzkich żali o godzinie 1730.

● Dziękujemy ks. Stanisławowi Dziekońskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Jutro dzień 4 marca Uroczystość św. Kazimierza królewicza Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej. W tym dniu przypada 18 rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym jubilacie w naszych modlitwach.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w tym dniu podczas Adoracji prowadzonej przez Wspólnotę Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa o godzinie 1700 będziemy się modlić o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego szczególnie z naszej parafii.

● W piątek 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom począwszy od najmłodszych a kończąc na seniorkach, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bo­żej – która jest najdoskonalszym wzorem dla wszyst­kich kobiet. W tym dniu podczas Mszy wieczornej będziemy szczególnie modlić się za wszystkie kobiety.

● Przypominamy że rozpoczął się czas Komunii świę­tej wielkanocnej, i będzie trwał do Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Ko­munii świętej w okresie wielkanocnym. Do spowiedzi zapraszamy odpowiednio wcześniej, spowiedź rozpoczynamy około 15 minut przed każdą Mszą świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Wszystkich serdecznie zachęcamy do udziału w wiekopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 1715, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 1730, bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta.

● Zarówno do odprawiania Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za kogoś ze zmarłych. Do uzyskania odpustu konieczny jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego, oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

● W czasie wielkiego postu czynimy rozmaite postanowienia, zaoszczędzone przez nas dzięki tym wielkopostnym umartwieniom i wyrzeczeniom pieniądze możemy ofiarować, jako naszą wielkopostną jałmużnę osobom potrzebującym. Nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony przy krzyżu. Możemy również składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego, zachęcamy członków Kół Żywego Różańca i innych Wspólnot, do zbiórki ofiar również na ten cel. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Przypominamy aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat, konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.

● Na końcu ławek do niedawna stała skarbona gdzie były składane ofiary na kwiaty do naszej świątyni, niestety została skradziona – bardzo nam przykro.

● W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Ryszard Terpiłowski l. 89 i śp. Małgorzata Suter l. 64 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Related Posts