OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 MARCA 2024r.

● Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

● Pomocą nam będą w tym rozpoczęte dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które prowadzi Ks. Jarosław Błażejak którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Jest to szczególny czas modlitwy, słuchania i rozważania Słowa Bożego oraz nawrócenia do Boga. Módlmy się za księdza rekolekcjonistę, aby Słowo Boże, które będzie do nas kierował, przyniosło obfity owoc w naszym życiu. Do spowiedzi podczas rekolekcji zapraszamy jutro, we wtorek i środę. Kapłani będą w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą świętą.

● W ostatnim dniu rekolekcji w środę na nabożeństwo i Mszę świętą o godzinie 1130 zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Chorzy, czy osoby starsze, które nie będą mogły przybyć do świątyni, możemy zgłosić w zakrystii do odwiedzin przez kapłana w domu w tym dniu od 1330.

● W rekolekcje Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę o 700, 900, 1130, 1600 i 1800. Na Mszę świętą o 900 dzieci starsze i młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania, na 1130 zapraszamy dzieci młodsze. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach wszystkich parafian. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji będą naszym podziękowaniem kaznodziei za trud głoszenia słowa.

● W najbliższy poniedziałek Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Małej Teresy po Mszy wieczornej – wszystkich serdecznie zapraszamy.

● W tym tygodniu we wtorek uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich mężczyzn którym patronuje święty Józef, niech na wzór św. Józefa będą troskliwymi opiekunami swoich rodzin. Uroczystość św. Józefa, to dzień imienin ks. Józefa Łupińskiego, solenizantowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i św. Józefa w posłudze kapłańskiej i akademickiej.

● Ojcowski Klub z Brańska wraz z ks. Andrzejem Ulaczykiem tamtejszym proboszczem zapraszają mężczyzn w dniu 22 marca bieżącego roku na nocną Drogę Krzyżową. Więcej informacji na plakatach.

● Najbliższa niedziela 24 marca, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godzinie 900 i 1200. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

● Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na największe i najładniejsze palmy wykonane własnoręcznie. Palmy mogą być wykonywane rodzinnie lub w kilka osób. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie w Niedzielę Palmową na Mszy świętej o godzinie 1200.

● W przyszłą niedzielę zapraszamy małżeństwa w każdym wieku, na Kawiarenkę Dialogową Małżonków której temat brzmi: „Jak przeżywać Triduum Paschalne w małżeństwie i rodzinie?” – więcej informacji znajdziemy w naszej gazetce parafialnej ”Głos Apostołów”.

● Zachęcamy, by sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę przed świętami. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie minimum 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale, szczególnie w dni powszednie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe, czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Dziękujemy również za złożone ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego składane do puszki przy dekoracji wielkopostnej. Niech dobry Bóg wynagradza wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.