OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31 MARCA 2024r.

● Dziękujemy o. Zdzisławowi Bruzi za posługę słowa przez całe Triduum, w dniu dzisiejszym i jutro.

● W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim naszym drogim parafianom i gościom, życzymy, aby Bóg w swojej wielkiej miłości nie zo­stawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofia­rował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość, płynąca ze zmartwychwstania Pana, będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach trudniej i niepewnej codzienności, oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Wszystkim życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świą­tecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

● Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie liturgiczne i muzyczne całego Triduum Paschalnego, Diakonii Liturgicznej i Służbie Liturgicznej Ołtarza. Dziękujemy wszystkim panom i paniom, którzy przyczynili się sprzątania świątyni i do przygotowania tegorocznej ciemnicy i grobu, a szczególnie za ogromny wysiłek naszej zakrystiance, s. Caricie, która jak zawsze pięknie dba o porządek i wystrój całej naszej świątyni.

● Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim za modlitwę podczas wszystkich dni Triduum. Dziękujemy za nocne czuwanie przy Grobie Pańskim wszystkim wspólnotom, osobom indywidualnym na czele ze strażakami, dziękujemy za udział w procesji asyście, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz wszystkim za obecność i modlitwę.

● Jutro poniedziałek wielkanocny, Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie tego dnia w na­szych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i katolickie uczelnie w naszej diecezji.

● W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmar­twychwstania Pańskiego, to znaczy że przez kolej­nych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa, z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

● Pamiętajmy także w tych świątecznych dniach o modlitwie za naszych najbliższych zmarłych, któ­rzy oczekują na pełny udział w zmartwychwstaniu Chrystusa.

● W pierwszy wtorek miesiąca, 2 kwietnia, po Mszy wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. W tym dniu również odbędzie się spotkanie Wspólnoty Małej Teresy wyjątkowo nie w pierwszy poniedziałek, a w pierwszy wtorek po nabożeństwie do Michała.

● Od wtorku 2 kwietnia rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który będzie trwał do Dnia Świętości Życia, wyjątkowo w tym roku obchodzony 8 kwietnia.

● W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Czwartek to dzień modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Godzina święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 1700 – adoracja w ciszy. W piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy o godzinie 700. Jak zawsze również wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w tym dniu o godzinie 1700. Chorych, księża będą odwiedzać jak zwykle od godziny 900. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o godzinie 700.

● Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Mi­łosierdzia Bożego, jest to również pierwsza niedziela miesiąca, a w naszej parafii niedziela adoracyjna. Adoracja jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca. W tym dniu o godzinie 1500 w Godzinie Miłosierdzia, zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Koron­ką do Miłosierdzia Bożego. Nowenna przed Niedzielą Mi­łosierdzia Bożego, która rozpoczęła się w Wielki Piątek, odprawiana jest w naszej świątyni każdego dnia przed Mszą wieczorną o 1730. Niedziela Mi­łosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. W tym dniu ofiary składane do puszek będą przeznaczona na Caritas.

● W najbliższą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 1200 w Sali św. Józefa odbędzie się przedstawienie wielkanocne w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 pt.: „Pusty Grób”. W imieniu Serdecznie na to przedstawienie zapraszamy.

● Dziękujemy za życzenia świąteczne, jakie otrzy­maliśmy z różnych instytucji i osób prywatnych.

● Dziękujemy również za złożone ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosła­wieństwem.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na co­niedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaro­mat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Proszono nas o podanie informacji, że we wtorek 2 kwietnia o godzinie 1800 w Sali widowiskowej łapskiego Domu Kultury odbędzie się spotkanie otwarte z europosłem Patrykiem Jakim – organizatorzy serdecznie zapraszają na to spotkanie.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygo­dnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.