OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 KWIETNIA 2024r.

● Dziękujemy ks. prałatowi Dariuszowi Mateuszukowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś druga niedziela Wielkanocy i pierwsza niedziela miesiąca kwietnia – w naszej parafii niedziela adoracyjna. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa, które jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

● W drugą niedzielę Wielkanocy kończącą Oktawę Wielkanocy obchodzimy Niedziele Miłosierdzia Bożego. Pierwotnie opiera się na katolickim nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, o którym Faustyna Kowalska opowiadała w ramach swojego spotkania z Jezusem, i wiąże się ze specjalnymi obietnicami Jezusa i odpustami, wydany przez Kościół katolicki. Święto Miłosierdzia Bożego, zgodnie z dziennikiem Kowalskiej, otrzymuje od Jezusa największe obietnice łaski związane z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego, w szczególności osoba przystępująca do spowiedzi sakramentalnej (spowiedź może odbyć się kilka dni wcześniej) oraz przyjmuje tego dnia komunię świętą otrzyma całkowite zadośćuczynienie za wszystkie grzechy i karę. Oznacza to, że każda osoba natychmiast po śmierci poszłaby do nieba bez cierpienia w czyśćcu. O chęci ustanowienia tego święta Siostrze Faustynie w Płocku Jezus po raz pierwszy mówił w 1931 roku, przekazując jej wolę dotyczącą obrazu: „Chcę, aby ten obraz, który wymalujesz pędzlem, był uroczyście poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy: ta niedziela ma być świętem Miłosierdzia”. Dzisiaj o godzinie 1500 w naszej świątyni nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

● W dzisiejszą niedzielę obchodzimy patronalne święto Caritas rozpoczynające kolejny Tydzień Miłosierdzia który w tym roku obchodzony jest pod hasłem: Miłosierdzie źródłem nadziei. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas.

● Zawsze uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest według kalendarza obchodzone 25 marca, w tym roku ze względu na to że w tym terminie przypadał Wielki Tydzień, uroczystość ta została przeniesiona na najbliższy możliwy termin, na dzień 8 kwietnia czyli na dzień jutrzejszy. Msze święte jutro o 700, 900, 1030, 1600 i 1800.

● Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest obchodzony jako Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Słowa świętego Jana Pawła II: Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”, są dziś szczególnie aktualne. Obserwujemy demonstracje zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci, finansowanie in vitro, agresywną promocję związków homoseksualnych, podważanie nierozerwalności małżeństwa, wyśmiewanie czystości i wierności żonie albo mężowi, narzucanie demoralizujących programów w szkołach i przedszkolach i wiele innych przejawy tzw. „nowoczesności i postępu”. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą.

● Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej Mszy Świętej. W zakrystii są do wzięcia deklaracje dla tych którzy chcą podjąć się Duchowej Adopcji.

● Każdego roku w naszej parafii od 1 do 3 maja przeżywamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. W tym roku podczas tego nabożeństwa będą wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Rity i św. Floriana. W tych dniach będziemy gromadzić się w naszej świątyni przy Jezusie utajonym w Najświętszym Sakramencie, pod przewodnictwem ks. Prałata Janusza Aptacego. W niedzielę 5 maja będziemy przeżywać wizytację kanoniczną naszej parafii przez pasterza naszej diecezji Jego Ekscelencji Biskupa Janusza Stepnowskiego. Podczas wizytacji młodzież naszej parafii na Mszy świętej o godzinie 1800 przyjmie sakrament Bierzmowania, zostaną również wprowadzone w tym dniu relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów. Dziękujemy Państwu Perkowskim za ufundowanie relikwiarza i zachęcamy innych do ufundowania relikwiarzy dla św. Rity i św. Floriana.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

● Przypominamy że dziś dzień wyborów samorządowych, idźmy na wybory, nie zaniedbujmy obywatelskiego obowiązku.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Grzegorz Borowski kawaler parafii naszej i Karolina Błaszczak panna parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Andrzej Skonieczny, lat 49 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.