OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 KWIETNIA 2024r.

● Dziękujemy ks. Krzysztofowi Chodkowskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

● Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz szesnasty Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Tegoroczne hasło „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Dzisiejszy dzień to również Ósmy Narodowy Dzień Czytania Pisma św. W tym roku wybranym tekstem do Narodowego Czytania Pisma św. są Dzieje Apostolskie. Zachęcamy do indywidualnej lub rodzinnej lektury i rozważania tekstów Dziejów Apostolskich. Po błogosławieństwie, kto będzie miał taką wolę, niech podejdzie do ołta­rza i z koszyka weźmie dla siebie jedną karteczkę z tak zwanymi siglami biblijnymi. Zabierzemy ją do domu, aby w swojej rodzinnej księdze Biblii odszukać zaznaczony tekst, uważnie przeczytać, rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Niech dzisiejszy dzień będzie czasem szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Pamiętajmy o słowach Świętego Hieronima: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

● W najbliższy poniedziałek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ze Wspólnotą Małej Teresy.

● Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dyrektor Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczone będą na dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Nr KRS „CARITAS BLIŹNIM”: 0000269678. Za okazaną pomoc dyrektor Caritas składa serdeczne „Bóg Zapłać”.

● Społeczność Tato.Net zaprasza na warsztaty „Odkrywca talentów”, czyli na ciekawe, nowatorsko zaplanowane wydarzenie dla mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje umiejętności poznawania talentów swoich dzieci. Warsztaty odbędą się w Łapach, przy ul. Głównej 50, w Sali konferencyjnej Centrum Usług Społecznych, w piątek 19 kwietnia od 1800 do 2100 i sobotę 20 kwietnia od 900 do 1700. Szczegóły na plakatach. Zapisy na stronie www.tato.net/warsztaty/ Liczba miejsc ograniczona. Wypowiedzi uczestników: Czas spędzony na warsztatach to bardzo dobra inwestycja. To bez wątpienia dla mnie drogowskaz do poszukiwania, inspiracja do podejmowania działania w codziennej drodze, do odkrywania i radowania się powołaniem, jakim jest ojcostwo. – Tomek; Dowodem dla mnie, że warsztaty są wartością samą w sobie jest to, że po powrocie do domu mój 7 letni syn Szymon, wiedząc dlaczego nie byłem w domu całą sobotę powiedział „Dziękuję ci tato, że byłeś na szkoleniu, żeby być lepszym tatusiem”. – Dominik.

● W przyszłą niedzielę 21 kwietnia zapraszamy na Kawiarenkę Dialogową Małżonków, której tematem będzie Sztuka rozwiązywania konfliktów. Spotkanie odbędzie się w Sali świętego Józefa o godzinie 1400. Szczegóły na plakatach.

Wszystkich zapisanych na majową pielgrzymkę do Francji prosimy w wpłacanie pieniędzy na wyjazd do przyszłej niedzieli 21 kwietnia. Spotkanie wyjeżdżających w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 1600.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej Parafii.

● Dziękujemy Państwu Łapińskim za ufundowanie relikwiarza dla św. Rity oraz panom komendantom Państwowej Straży Pożarnej z naszej parafii, za ufundowanie relikwiarza dla św. Floriana, oraz pani Annie Teresie Falkowskiej za ufundowanie relikwiarza św. Teresy.

● Niepokojące są zgłoszenia kradzieży zniczy i kwiatów z grobów na naszym cmentarzu, zgłaszający ten fakt proszą o zaprzestanie tego procederu.

● Znaleziono pojedynczy klucz z brelokiem – jest do odebrania w zakrystii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Grzegorz Borowski kawaler parafii naszej i Karolina Błaszczak panna parafii św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minioną niedzielę w naszej świątyni przez chrzest święty do wspólnoty całego Kościoła został włączony Julian Kamiński – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Andrzej Michalski, lat 66 i Sławomir Jabłoński l. 53 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.