OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 KWIETNIA 2024r.

● Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

● Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas całego tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

● W tym tygodniu we wtorek 23 kwietnia przypada uroczystość ku czci Świętego Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Proboszczowi ks. Wojciechowi Stefaniakowi oraz ks. Wojciechowi Uścińskiemu wikariuszowi naszej parafii – którym patronuje św. Wojciech – życzymy wstawiennictwa ich wielkiego patrona, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na każdy dzień posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

● W środę 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 1800, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

● W dniu 1 maja we wspomnienie św. Józefa Robotnika o godzinie 800 z parafii Św. Krzyża wyruszy po raz 14-sty piesza pielgrzymka ludzi świata pracy do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Za wstawiennictwem św. Józefa pielgrzymi będą prosić Boga o rozwój gospodarczy Łap i okolic, o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin i Ojczyzny. Organizatorzy zapraszają wszystkich na pielgrzymi szlak. Kontakt Stanisław Perkowski tel. kom. 509510801.

● Zgodnie z obowiązującym prawem podatnicy mogą przekazać 1,5 % swojego podatku dochodowego za rok 2023 na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Na terenie Diecezji Łomżyńskiej kościelną organizacją pożytku publicznego jest „CARITAS BLIŹNIM” wspierająca działalność statutową Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Dyrektor Caritas zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na „CARITAS BLIŹNIM”, a otrzymane środki przeznaczone będą na dożywianie ubogich, leczenie chorych, wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży oraz opiekę nad bezdomnymi. Nr KRS „CARITAS BLIŹNIM”: 0000269678. Za okazaną pomoc dyrektor Caritas składa serdeczne „Bóg Zapłać”.

● Do skorzystania z sakramentu pokuty zapraszamy 15 minut przed Mszą świętą, podczas Eucharystii nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy Wspólnocie Małej Teresa za ofiarę na ornat z wizerunkiem św. Teresy oraz anonimowym ofiarodawcom za ufundowanie nowego relikwiarza dla św. Andrzeja Boboli.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Karol Piotr Raciborski kawaler parafii naszej i Anita Olendzka panna parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Topczewie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty została włączona do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Michalina Wyszyńska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.