21.02.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy ks. Mirosławowi Brzezińskiemu wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale w tym trudnym czasie pandemii który przeżywamy, doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

● W dniu 1 marca będziemy obchodzili święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej racji w przyszłą niedzielę 28 lutego podczas Mszy świętej o godzinie 1100 powierzymy tych niezłomnych Polaków, Bożemu Miłosierdziu, a po Mszy zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece odśpiewamy „Boże, coś Polskę”. Następnie po przejściu pod tablicę upamiętniającą 60-tą rocznicę procesu mjr. Kazimierza Kamieńskiego „Huzara” i jego żołnierzy, złożymy kwiaty, a potem nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed obeliskiem upamiętniającym st. sierż. Lucjana Niemyjskiego „Krakusa”. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach którzy po zakończeniu II wojny światowej, skupiając się w organizacjach i grupach niepodległościowych, zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

● Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej dla dzieci, połączonej z obrzędem komunii świętej, o godzinie 1630, a o godzinie 1730, dla dorosłych i młodzieży, bezpośrednio po drodze krzyżowej Msza święta. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 1730 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

● Przypominamy, że za udział w gorzkich żalach, w drodze krzyżowej oraz za odmówienie przed wizerunkiem Jezusa ukrzyżowanego modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Zachęcamy również do podjęcia postu, – jeśli to możliwe – o chlebie i wodzie, w intencji oddalenia wszelkich zagrożeń, uproszenia nawrócenia i miłosierdzia Bożego dla wszystkich grzeszników.

● Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 1600 w Sali świętego Józefa odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

● W najbliższy piątek spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w Sali św. Józefa o godzinie 1900.

● W przyszłą niedzielę, 28 lutego o godzinie1500 siostry karmelitanki zapraszają do naszej świątyni na spotkanie dotyczące duchowości karmelitańskiej.

● Dyrekcja  Szkoły Podstawowej nr 2 im w Łapach ogłasza zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszejna rok szkolny 2021/2022. Zapisy odbędą się od  15 – 25 lutego w sekretariacie szkoły  w godzinach od 800 – 1500. Karty zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej szkoły oraz w  PrzedszkoluSamorządowym  Nr  2w Łapach przy ul. Cmentarnej 23. Chętni do zapisu proszeni są o zabranie ze sobą dowodu osobistego i PESEL-u dziecka.

● W związku z trwającą rekrutacją do Przedszkola nr 2 w Łapach Dyrekcja przedszkola przypomina, że 25 lutego mija termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2021/2022. Po tym terminie wnioski nie będą przyjmowane.

● Już dziś informujemy, że rekolekcje parafialne i szkolne rozpoczną się od 21 marca. Poprowadzi je o. Stanisław Demski redemptorysta. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

● Prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na Misje.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, zostali włączeni do wspólnoty Kościoła: Karol Ożarowski i Jan Płoński – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Wanda Terpiłowska l. 82; Irena Łapińska l. 93 i Czesław Jan Sobieraj l. 74; – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.